/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Konkurs për drejtorët që do t’i emërojë Qeveria
Maqedoni, Slider

Konkurs për drejtorët që do t’i emërojë Qeveria

Do të shpallet konkurs për drejtorët e institucioneve që do të emërohen nga Qeveria dhe për anëtarët e bordeve drejtuese dhe mbikëqyrëse, ndërsa ata do të duhet të paraqesin letër motivuese dhe program pune për të qenë në gjendje që në fund të mandatit tyre të vlerësohen për atë që është bërë. Në këtë mënyrë,…

Ngjarje tragjike në Zvicër: Gjendet i vdekur një shqiptar, gruaja dhe vajza e tij të plagosura
Maqedoni, Slider

Ngjarje tragjike në Zvicër: Gjendet i vdekur një shqiptar, gruaja dhe vajza e tij të plagosura

Një ngjarje tragjike në Zvicër ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjte, ku një shqiptar nga Kosova ka përfunduar i vdekur. Dy persona tjerë po të njëjtës familje janë plagosur në këtë ngjarje. Policia e Cyrihut njofton së pak para orës 7:00 të këtij mëngjesi është raportuar për dhunë në një familje në Cyrih, transmetojnë…

Hatixheja u alivanos, falenderon mjekët dhe ministrin Hoxha
Maqedoni, Slider

Hatixheja u alivanos, falenderon mjekët dhe ministrin Hoxha

Protagonistja kryesore e filmit “Toka e mjaltë” Hatixheja, është alivanosur gjatë eventit “Ditët e mjaltit të Maqedonisë”. Ngjarja ka ndodhur përderisa Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujrave, Arjanit Hoxha ka qenë duke mbajtur fjalë rasti. Në një prononcim për portalin mms.mk, Hatixheja falenderoi mjekët dhe ministrin Hoxha që i qëndruan afër. Ajo u…

Ja kur do të shpërndahen pasaportat me emrin e ri të Maqedonisë së Veriut
Maqedoni, Slider

Ja kur do të shpërndahen pasaportat me emrin e ri të Maqedonisë së Veriut

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në konferencën e sotme për shtyp në kazermën në Gjorçe, deklaroi se duke filluar nga viti 2021 vendi do të fillojë të shpërndajë karta identiteti dhe pasaporta me emrin e ri, respektivisht me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut. “Rreth pasaportave të reja, kartave të identitetit dhe dokumenteve…

Mbyllja e kufijve mes Kosovës dhe Maqedonisë, ja dëmet që janë bërë
Maqedoni, Slider

Mbyllja e kufijve mes Kosovës dhe Maqedonisë, ja dëmet që janë bërë

Për të vendosur heqjen e kushteve në kufi, Maqedonia pret stabilizimin e situatës epidemiologjike, kurse Kosova zbaton masa të reciprocitetit. Këtë amulli po e pësojnë më së rëndi bizneset që kanë ndërvarësi mes të dyja shteteve. Odat ekonomike dhe afaristë nga të dyja anët e kufirit shprehin kritika të ashpra ndaj autoriteteve ekzekutive, duke theksuar…

Ernest Gjoka: Shkëndija do jetë dinjitoze ndaj Tottenhamit, sfida me Mourinhon më motivon
Maqedoni, Slider, Sport

Ernest Gjoka: Shkëndija do jetë dinjitoze ndaj Tottenhamit, sfida me Mourinhon më motivon

Ernest Gjoka është entuziast për përballjen me Jose Mourinhon, me Shkëndijën e trajnerit kryeqytetas që do të presë Tottenhamin këtë enjte në Shkup në sfidën e vlefshme për turin e tretë kualifikues të Europa League. Gjoka e analizon sfidën ndaj skuadrës angleze, teksa nënvizon se Shkëndija do të kërkojë të jetë dinjitoze në fushën e…

Krenar Osmani ia “dhuron” veshkët gjatë emisionit kryetarit të KRRE-së, Bislimovskit (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Krenar Osmani ia “dhuron” veshkët gjatë emisionit kryetarit të KRRE-së, Bislimovskit (VIDEO)

Rritja e çmimit të energjisë elektrike për 7.4% nga Komisioni Rregullator për Energjetikë në Maqedoninë e Veriut, ka nxitur qytetarët të protestojnë deri më tani gjashtë herë në qytete të ndryshme të vendit. Sonte në Klan Macedonia për të debatuar për rritjen e energjisë elektrike, gjegjësisht për rritjen prej 7.4% të energjisë elektrike për qytetarët,…

1 2 3 4 5 873
error: Content is protected !!
Struga Ekspres