/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Maqedoni, Slider / September 16, 2021 Këto janë 11 marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Sh efi i Stafit të Kryeministrit Albin Kurti, Luan Dalipi, ka njoftuar se qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e përbashkët sot, kanë nëshkruar 11 marrëveshje. Dalipi përmes Facebook-ut ka shkruar se në mesin e marrëveshjeve është edhe studimi i fizibilitetit për rrugën Prizren-Tetovë. “Sot Qeveria e Kosovës nënshkruan 11 marrëveshje...

Kosovë, Slider / September 15, 2021 E rëndë! 36-vjeçari i dha fund jetës për shkak të presionit nga fajdexhitë se do t’ia merrnin shtëpinë

Baton Berisha, 36-vjeçar, dyshohet se i dha fund jetës së tij, sot në fshatin Sferrkë e Thatë të Pejës, raporton Gazeta Sinjali. Ai ishte larguar dje nga shtëpia dhe familjarët e tij e raportuan të zhdukur në polici. Sot, rreth orës 13:00, ata e gjetën 36-vjeçarin pa shenja jete në një fushë të këtij fshati,...

Kosovë, Slider / September 10, 2021 Myftiu Naim Tërnava ftoi besimtarët të vaksinohen

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, u ka bërë thirrje besimtarëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, raporton REL. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Bashkësia Islame e Kosovës, njoftoi se Tërnava ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. “Ai e ka quajtur të paarsyeshme çdo tentim për të arsyetuar...

Kosovë, Slider / September 5, 2021 E rëndë/ Vdes një foshnje 3 javëshe nga COVID-19 në Kosovë

Ka vdekur një foshnje 3-javëshe e sëmurë me Covid-19, në Klinikën e Neonatologjisë në QKUK. Rasti ka ndodhur pasditën e djeshme dhe është konfirmuar nga u.d. drejtoresha e Neonatologjisë Dr. Hajrije Ismaili. “Po ka qenë rast i pranuar në gjendje të rëndë i konfirmuar Covid-19 pozitiv. Ka pas pneumoni të rëndë e poashtu është konfirmuar...

Kosovë, Slider / September 4, 2021 Ndërron jetë nga koronavirusi 28 vjeçarja Liberta Selaci, ishtë shtatzënë

Një shtatzënë 28-vjeçare nga Vushtrria ka vdekur pas infektimit me COVID-19. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, përcjell Struga Ekspres. Ja fjalët prekëse të familjarëve pasi humbi jetën Liberta bashkë me fëmijën e saj në orët e vona të mbrëmjes: “NJOFTIM! Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare Liberta na la, mbreme vone ia...

Kosovë, Slider / August 29, 2021 36 viktima nga Koronavirusi dhe 1 630 raste të reja në Kosovë

Autoritetet në Kosovë raportuan të dielën për 36 viktima nga koronavirusi. Ky është numri më i lartë i viktimave, që prej fillimit të pandemisë në mars të vitit 2020. Sipas raportit ditor në 24 orët paraprake janë regjistruar 1.630 raste të reja. Rastet e reja dalin pas testimit të 11.017 mostrave në laboratorët shtetërorë dhe...

Kosovë

Këto janë 11 marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Kosovë, Maqedoni, Slider

Këto janë 11 marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Sh efi i Stafit të Kryeministrit Albin Kurti, Luan Dalipi, ka njoftuar se qeveria e Kosovës dhe e Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e përbashkët sot, kanë nëshkruar 11 marrëveshje. Dalipi përmes Facebook-ut ka shkruar se në mesin e marrëveshjeve është edhe studimi i fizibilitetit për rrugën Prizren-Tetovë. “Sot Qeveria e Kosovës nënshkruan 11 marrëveshje…

Myftiu Naim Tërnava ftoi besimtarët të vaksinohen
Kosovë, Slider

Myftiu Naim Tërnava ftoi besimtarët të vaksinohen

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava, u ka bërë thirrje besimtarëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, raporton REL. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Bashkësia Islame e Kosovës, njoftoi se Tërnava ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. “Ai e ka quajtur të paarsyeshme çdo tentim për të arsyetuar…

E rëndë/ Vdes një foshnje 3 javëshe nga COVID-19 në Kosovë
Kosovë, Slider

E rëndë/ Vdes një foshnje 3 javëshe nga COVID-19 në Kosovë

Ka vdekur një foshnje 3-javëshe e sëmurë me Covid-19, në Klinikën e Neonatologjisë në QKUK. Rasti ka ndodhur pasditën e djeshme dhe është konfirmuar nga u.d. drejtoresha e Neonatologjisë Dr. Hajrije Ismaili. “Po ka qenë rast i pranuar në gjendje të rëndë i konfirmuar Covid-19 pozitiv. Ka pas pneumoni të rëndë e poashtu është konfirmuar…

Ndërron jetë nga koronavirusi 28 vjeçarja Liberta Selaci, ishtë shtatzënë
Kosovë, Slider

Ndërron jetë nga koronavirusi 28 vjeçarja Liberta Selaci, ishtë shtatzënë

Një shtatzënë 28-vjeçare nga Vushtrria ka vdekur pas infektimit me COVID-19. Bëhet fjalë për Liberta Selacin, me profesion grimere, përcjell Struga Ekspres. Ja fjalët prekëse të familjarëve pasi humbi jetën Liberta bashkë me fëmijën e saj në orët e vona të mbrëmjes: “NJOFTIM! Te nderuar dashamire, shoqeri e familjare Liberta na la, mbreme vone ia…

36 viktima nga Koronavirusi dhe 1 630 raste të reja në Kosovë
Kosovë, Slider

36 viktima nga Koronavirusi dhe 1 630 raste të reja në Kosovë

Autoritetet në Kosovë raportuan të dielën për 36 viktima nga koronavirusi. Ky është numri më i lartë i viktimave, që prej fillimit të pandemisë në mars të vitit 2020. Sipas raportit ditor në 24 orët paraprake janë regjistruar 1.630 raste të reja. Rastet e reja dalin pas testimit të 11.017 mostrave në laboratorët shtetërorë dhe…

Pesë viktima dhe 1.765 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Kosovë, Slider

Pesë viktima dhe 1.765 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se të martën (17 gusht) janë regjistruar edhe 5 të vdekur nga koronavirusi i ri. Në laboratorët publikë dhe privatë gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 1.765 raste të reja me koronavirusin e ri. Shifra bazohen në 9.581 mostra të testuara. Aktualisht raste aktive në Kosovë…

Këshilltari i Albin Kurtit i reagon Edi Ramës: Gjermania nuk e mbështet Mini-Shengenin
Kosovë, Rajoni, Slider

Këshilltari i Albin Kurtit i reagon Edi Ramës: Gjermania nuk e mbështet Mini-Shengenin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sot se qeveria gjermane e mbështet nismën e “Open Bllakan” dhe kërkon nënshkrimin urgjent të marrëveshjeve për Tregun e Përbashkët Rajonal para Samitit BE-Ballkan më 6 tetor. E lidhur me këtë, kryeministrit shqiptar i ka reagua Jeton Zulfaj, këshilltari politik i kryeministrit Albin Kurti. Zulfaj përmes një postimi…

1 2 3 77
error: Content is protected !!
Struga Ekspres