/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kosovë, Slider / September 30, 2020 Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente

Punëtorët teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) të mërkurën kanë protestuar duke kërkuar që të përfshihen në listat e shtesave prej 300 euro të ndara nga Qeveria e Kosovës, për rrezikshmëri në punë gjatë kohës së pandemisë. Në protestë kanë marrë pjesë punëtorë nga administrata, recepsionistët, vozitësit e autoambulancave, sigurimit, shërbyesit e...

Kosovë, Slider / September 26, 2020 Tragjedia në familjen shqiptare: Autoritete zvicerane dyshojnë se e bija vrau babanë e saj në Zvicër 35

Rrethanat e vrasjes së shqiptarit 47 vjeçar nga Kosova M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri. Ndërkohë, sot autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e krimit. “Sipas gjendjes aktuale të hetimeve, zyra e prokurorit publik supozon se vajza 18-vjeçare ka vrarë babanë...

Kosovë, Slider / September 25, 2020 Arrestohet edhe nënkryetari i OVL UÇK, Nasim Haradinaj

Nënkryetari i OVL UÇK, Nasim Haradinaj është arrestuar nga Policia e Kosovës. Ai është ndaluar në hyrje të një televizioni ku ishte i ftuar në emision. Haradinaj nuk ka pranuar të transportohet me veturë te EULEX-it, por vetëm me të Policisë së Kosovës.

Kosovë, Slider / September 22, 2020 SHBA: Mbi 1 miliard dollarë për autostradën Prishtinë-Nish, hekurudhën me Serbinë & Ski-Qendrën në Brezovicë

Marrëveshja e re ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara për nxitjen e investimeve është nënshkruar të hënën në Prishtinë mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe delegacionit të Qeverisë amerikane, i udhëhequr nga kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillimin Ndërkombëtar, Adam S. Boehler. I pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit ishte edhe emisari i SHBA-së për...

Kosovë, Slider / September 21, 2020 Bildt: Serbia duhet ta njohë Kosovën

Bildt ka qenë politikan që ka ndërmjetësuar në një numër krizash në botë. Aktualisht, krahas tjerash, është bashkëkryesues i Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë, organizatë joqeveritare me ndikim që merret me analiza të politikës së jashtme. “Serbia herë-do-kur do të duhet ta njohë Kosovën. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një çast mblodhi forcën...

Kosovë, Slider / September 19, 2020 Arrestohet këngëtarja Fjolla Morina, kapet me armë

Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina është arrestuar këtë të shtunë në doganën e Morinës, pasi është kapur me një armë zjarri pistoletë, me 23 fishekë luftarak, si dhe një pistoletë çakmak. Sipas policisë, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen Fjolla Morina, 34 vjeçe, banuese...

Kosovë

Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente
Kosovë, Slider

Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente

Punëtorët teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) të mërkurën kanë protestuar duke kërkuar që të përfshihen në listat e shtesave prej 300 euro të ndara nga Qeveria e Kosovës, për rrezikshmëri në punë gjatë kohës së pandemisë. Në protestë kanë marrë pjesë punëtorë nga administrata, recepsionistët, vozitësit e autoambulancave, sigurimit, shërbyesit e…

Tragjedia në familjen shqiptare: Autoritete zvicerane dyshojnë se e bija vrau babanë e saj në Zvicër 35
Kosovë, Slider

Tragjedia në familjen shqiptare: Autoritete zvicerane dyshojnë se e bija vrau babanë e saj në Zvicër 35

Rrethanat e vrasjes së shqiptarit 47 vjeçar nga Kosova M.B., që ka ndodhur të enjten në Cyrih, sipas raporteve të para ishte e mbuluar nga misteri. Ndërkohë, sot autoritetet kompetente kanë dhënë një version lidhur e rrjedhën e krimit. “Sipas gjendjes aktuale të hetimeve, zyra e prokurorit publik supozon se vajza 18-vjeçare ka vrarë babanë…

SHBA: Mbi 1 miliard dollarë për autostradën Prishtinë-Nish, hekurudhën me Serbinë & Ski-Qendrën në Brezovicë
Kosovë, Slider

SHBA: Mbi 1 miliard dollarë për autostradën Prishtinë-Nish, hekurudhën me Serbinë & Ski-Qendrën në Brezovicë

Marrëveshja e re ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara për nxitjen e investimeve është nënshkruar të hënën në Prishtinë mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe delegacionit të Qeverisë amerikane, i udhëhequr nga kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillimin Ndërkombëtar, Adam S. Boehler. I pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit ishte edhe emisari i SHBA-së për…

Bildt: Serbia duhet ta njohë Kosovën
Kosovë, Slider

Bildt: Serbia duhet ta njohë Kosovën

Bildt ka qenë politikan që ka ndërmjetësuar në një numër krizash në botë. Aktualisht, krahas tjerash, është bashkëkryesues i Këshillit Evropian për Marrëdhënie me Jashtë, organizatë joqeveritare me ndikim që merret me analiza të politikës së jashtme. “Serbia herë-do-kur do të duhet ta njohë Kosovën. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një çast mblodhi forcën…

Arrestohet këngëtarja Fjolla Morina, kapet me armë
Kosovë, Slider

Arrestohet këngëtarja Fjolla Morina, kapet me armë

Këngëtarja nga Kosova, Fjolla Morina është arrestuar këtë të shtunë në doganën e Morinës, pasi është kapur me një armë zjarri pistoletë, me 23 fishekë luftarak, si dhe një pistoletë çakmak. Sipas policisë, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen Fjolla Morina, 34 vjeçe, banuese…

Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi
Kosovë, Slider

Vjosa Osmani: Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke Kosovë-Serbi por Qeveria Hoti e refuzoi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për dialogun ka thënë se ky i fundit ka humbur mundësinë për njohje reciproke me Serbinë në Uashington. Kryeparlamentarja tha se Shtëpia e Bardhë e ka ofruar njohjen reciproke, por Kosova ka hequr dorë nga termi “Republikë”. E për njohje…

Prodhuesit e Kosovës kërkojnë heqjen e testeve PCR në kufi me Maqedoninë e Veriut
Kosovë, Slider

Prodhuesit e Kosovës kërkojnë heqjen e testeve PCR në kufi me Maqedoninë e Veriut

Klubi i Prodhuesve të Kosovës kërkon nga Qeveria e Kosovës, por edhe nga autoritetet Maqedonase që të heqin testimin e detyrueshëm PCR përgjatë kalimit të kufirit Kosovë-Maqedoni e Veriut. Në një komunikatë për media Klubi i Prodhuesve thonë se kjo ka vështirësuar lëvizjen dhe shkëmbimin tregtarë të prodhuesve. ”Një test i tillë vetëm se po…

I jepet lamtumira e fundit aktorit Adem Mikullovci
Kosovë, Slider

I jepet lamtumira e fundit aktorit Adem Mikullovci

Sot në varrezat e qytetit në Prishtinë i është dhënë lamtumira e fundit artistit të paharruar për shumë gjenerata Adem Mikullovci. Në ceremoninë mortore morën pjesë qytetarë, familjarë, miq, kolegë dhe përfaqësues të institucioneve vendore. Lumnie Mikullovci nën lot ka treguar momentet e fundit të jetës së bashkëshortit të saj. “Ka qenë sëmurë vitin e…

1 2 3 66
error: Content is protected !!
Struga Ekspres