/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Profesori nga Sllupçani mbledh mjete për blerjen e 100 tabletëve për mësim online për nxënësit e familjeve sociale
Maqedoni, Slider

Profesori nga Sllupçani mbledh mjete për blerjen e 100 tabletëve për mësim online për nxënësit e familjeve sociale

Të nderuar vëllezër dhe motra, Shoqata Bamirëse Vlera, ka marrë iniciativë për blerjen 100 tabletëve për mësim online , për nxënësit me kushte të vështira ekonomike pranë shkollës fillore Faik Konica” fsh. Sllupçan. 60 € për një nxënës, nëse dëshiron dikush të kontribon, le të urdhërojë. Deri tani 5 tablet janë siguruar për 5 nxënës….

Maqedonia e Verkut ndan nga 100 euro për pensionistët
Maqedoni, Slider

Maqedonia e Verkut ndan nga 100 euro për pensionistët

Në kuadër të masave të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të amortizuar goditjen që kanë pësuar qytetarët dhe bizneset nga kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, pensionistët të cilët kanë pensione më të ulëta se 250 euro, do të marrin vauçera në vlerë prej 100 eurove për të blerë produkte vendore. Në këtë…

Filipçe: Vendimi për kufijtë, javën tjetër
Maqedoni, Slider

Filipçe: Vendimi për kufijtë, javën tjetër

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në paraqitjen e tij të sotme njoftoi se Shqipëria, Mali i Zi dhe Kosova kanë dhënë pëlqim për hapjen e kufijve pa kushte, por që pritet vendimi i Bullgarisë dhe Serbisë, pas çka sipas tij do të vendosë edhe Maqedonia e Veriut. Filipçe njoftoi se mbledhja e ardhshme mes qeverisë…

Sot Struga ka 3 të prekur me koronavirus
Maqedoni, Slider

Sot Struga ka 3 të prekur me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1697 teste, dhe 194 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: Shkup-77, Kumanovë-9, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-11, Tetovë-16, Struga-3, Veles-5, Manastir-6, Ohër-2, Kavadarci-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-1, Strumica-9, Kriva Pallanka-3, Radovish-6, Kocani-10, Probishtip-3, Berovë -1, Valandovë-3, Vinicë-3, Delçevë-2, Sveti Nikolla-5, Kërçovë-2, Negotinë-1. 2 pacientë nga…

MSH: Sot në Maqedoni ka 194 të prekur me koronavirus dhe 2 të vdekur
Maqedoni, Slider

MSH: Sot në Maqedoni ka 194 të prekur me koronavirus dhe 2 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1697 teste, dhe 194 raste të reja të Covid-19 janë regjistruar në: Shkup-77, Kumanovë-9, Dibër-3, Shtip-5, Prilep-11, Tetovë-16, Struga-3, Veles-5, Manastir-6, Ohër-2, Kavadarci-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-1, Strumica-9, Kriva Pallanka-3, Radovish-6, Kocani-10, Probishtip-3, Berovë -1, Valandovë-3, Vinicë-3, Delçevë-2, Sveti Nikolla-5, Kërçovë-2, Negotinë-1. 2 pacientë nga…

Carovska: Lejohet që në klasë të paraqiten një apo dy nxënës që nuk kanë kompjuterë
Maqedoni, Slider

Carovska: Lejohet që në klasë të paraqiten një apo dy nxënës që nuk kanë kompjuterë

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska në konferencës e sotme për shtyp, një ditë para fillimit të vitit të ri shkollor tha se fëmijët të cilët nuk kanë pajisje elektronike për të ndjekur mësimin online, të njëjtin do ta ndjekin përmes Televizionit nacional. Carovska theksoi se një numër i vogël nxënësve që nuk kanë…

Bojkotimi i mësimit online nuk do t’i bëj mirë askujt
Maqedoni, Slider

Bojkotimi i mësimit online nuk do t’i bëj mirë askujt

Në konferencën e sotme për shtyp të MASH para fillimit të vitit të ri shkollor, zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës, Arafat Shabani tha se paralajmërimi për bojkotim të mësimit nuk do t’i bëj mirë askujt. Shabani kërkoi mirëkuptim nga nxënësit dhe prindërit, në mënyrë që sa më lehtë të tejkalohet situata e krijuar në arsim…

1 2 3 875
error: Content is protected !!
Struga Ekspres