/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Ndërtimi i stadiumit të ri të F.K “BELICA” është drejt përfundimit, Arment Roçi falenderon donatorët (FOTO)
Qyteti, Slider

Ndërtimi i stadiumit të ri të F.K “BELICA” është drejt përfundimit, Arment Roçi falenderon donatorët (FOTO)

Arment Roçi, drejtori i Klubit futbollistik K.F “BELICA” në Belicë të Strugës,informon për Struga Ekspres se ndërtimi i stadiumit të ri në këtë fshat është drejtë përfundimit. Drejt përfundimit të ndërtimit është edhe shtëpiza e zhveshtores të lojtarëve. Drejtori i klubit Arment Roçi falenderon edhe donatorët që kontribuan në ndërtimin e këtij stadiumi: Agron Roci…

Njoftim i rëndësishëm nga Komuna e Strugës
Qyteti, Slider

Njoftim i rëndësishëm nga Komuna e Strugës

📢 NJOFTIM 🚧 Për shkak të shënimit të rrugëve “15 Korpus” dhe “Brigadat Proletare” në Strugë dhe kthimi në lëvizjen dykahëshe të të njëjtave, do të kryhet sinjalizim horizontal. 🚗 Luten të gjithë qytetarët të largojnë automjetet e tyre të parkuara në rrugët e përmendura, në mënyrë që puna të vazhdojë pa ndërprerje. Shënimi i…

Lindi Mena shpallet kampion i SHAHUT në Veleshtë
Qyteti, Slider, Sport

Lindi Mena shpallet kampion i SHAHUT në Veleshtë

Sot nê turneun tradicinal të shahut në Veleshtë u shpallën fituesit e këtij kampionayi ku kampion u shpall Lindi Mena nga Veleshta e Strugës, në vend tu dytë, Baki Spaki dhe në vend të tretë,Arlind Jonuzi nga Ladorishti i Strugës. Ky turne prej disa vitesh po korr suksese nê organizimin dhe zbuliimin e talenteve të…

Enhalon, skuadra e futsallit nga Struga fiton në Tetovë, të parët në tabelë
Qyteti, Slider, Sport

Enhalon, skuadra e futsallit nga Struga fiton në Tetovë, të parët në tabelë

Skuadra e futsallit nga Struga, Enhalon ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në Ligën e Dytë të futsallit në vendin tonë, duke mundur në Tetovë, ekipin SEEU me rezultatin 4:2. Golashënues për ekipin strugan në këtë takim ishin Adem Canoski, Niko Plastinoski, Stefan Meckaroski dhe Darko Baloski. Për Enhalon kjo ishte fitorja e tretë…

Ndërron jetë prof. Pino Kakoca, miku i veçantë i Strugës, një figurë e madhe e kulturës së lashtë arbëreshe
Kulturë, Qyteti, Slider

Ndërron jetë prof. Pino Kakoca, miku i veçantë i Strugës, një figurë e madhe e kulturës së lashtë arbëreshe

Shën Mitër (Kalabri), 21 shkurt 2021 Shuhet Prof. Pino Kakoca, miku i veçantë i Strugës Nga Xhemi HAJREDINI Të dashur miq! Dje, në spitalin “Germaneto” të Katanxaros (Kalabri), u nda nga jeta Prof. Pino Kakoca (Pino Cacozza). Arbëria dhe familjarët humbën njeriun më të shtrenjtë: Maria – bashkëshortin, Nikoleta – atin e çmuar; Antonieta –…

Imer Imeri: Rrethrrotullimi i ri në afërsi të Teferiçit me vlerë mbi 400 mijë euro është lëshuar në përdorim pa kurrfarë sinjalizimi. Kjo gjë shkakton shumë probleme në komunikacion
Qyteti, Slider

Imer Imeri: Rrethrrotullimi i ri në afërsi të Teferiçit me vlerë mbi 400 mijë euro është lëshuar në përdorim pa kurrfarë sinjalizimi. Kjo gjë shkakton shumë probleme në komunikacion

Rrethrotullimi i ri në afërsi të Teferiçit me vlerë mbi 400 mijë euro është lëshuar në përdorim pa kurrfarë sinjalizimi. Kjo gjë shkakton shumë probleme në komunikacion dhe fatkeqësisht ka shkaktuar edhe aksidente. Është bërë edhe një devijim i çuditshëm, që sidomos për shoferët që vijnë nga Shqipëria, paraqet rrezik shumë të lartë sepse sinjalizimi…

Godet ashpër Bekim Qoku: Të zhvleftësohet Këshilli i Komunës, Merko është kapo,nuk respekton vendimet e Këshillit
Qyteti, Slider

Godet ashpër Bekim Qoku: Të zhvleftësohet Këshilli i Komunës, Merko është kapo,nuk respekton vendimet e Këshillit

Bekim Qoku, ish deputet në parlamentin e Maqedonisê së Veriut shprehet se Këshilli Komunal i Strugês duhet të shpërbëhet ose zhvleftësohet dhe funksionin e saj ta merrë Gjykata Kushtetuese sepse kryetari Merko as nuk e pêrfill vendimin e këshillit, shkruan Struga Ekspres. Bekim Qoku e ka quajtur KAPO kryetarin Merko . “Të hiqet ose të…

1 2 3 367
error: Content is protected !!
Struga Ekspres