/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Filipçe: Struga ka 3 të infektuar me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Struga ka 3 të infektuar me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë sot raportoi për 6 pacientë të vdekur dhe 140 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve. Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1397 mostrave. Rastet e reja janë regjistruar në Shkup-47, Kumanovë-18, Shtip-3, Prilep-7, Tetovë-15, Strugë-3, Veles-3, Manastir-3, Ohër-1, Kavadar-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-4, Strumicë- 4, Kriva Pallankë-2,…

” E pabesë”, është videoklipi i parë i këngëtarit strugan Ibro Ajdari (VIDEO)
Qyteti, Slider

” E pabesë”, është videoklipi i parë i këngëtarit strugan Ibro Ajdari (VIDEO)

Ibrahim Ajdari-Ibro, këngëtari strugan i cili jeton dhe vepron në Amerikë, në rrugëtimin e tij të ri, në fushën e muzikës vjen me tre këngë, të realizuara në tre videoklipe. Ibro Ajdari,realizon suksesshēm këngën e tij të parë, “E PABESË”, me tekst të vet autorit të këngës dhe videoklipi i realizuar nga BOEN PRODUCTION-Strugë. Ndërsa…

Sonte ka festë në Strugë, “K’TU FESTË” (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Sonte ka festë në Strugë, “K’TU FESTË” (FOTO)

Megjithëse ende bota është në Pushtetin e Pandemisë dhe shumë gjëra kanë ndryshuar, për fat të mirë arti po sjellë sinjalet e kthimit të jetës. Kështu Struga edhe këtë vit fton të gjithë dashamirësit e artit në festivalin tradicional tashmë K’tu Fest. Në këtë edicion të jashtëzakonshëm për shkak të rrethanave, artistët më të mirë…

Isnik Alimi, futbollisti nga Dollogozhda nënshkruan për ekipin kroat (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Isnik Alimi, futbollisti nga Dollogozhda nënshkruan për ekipin kroat (FOTO)

Isnik Alimi, futbollisti 26 vjeçar nga Dollogozhda e Strugës sot ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin kroat FC.SHIBENIK, ku do të mbaj numrin 15, informon Struga Ekspres. Isnik Alimi, para këtij transferimi ka luajtur për ekipin italian, Atalanta e cila luan nē Ligën e Kampionëve. Faqja zyrtare e ekipit kroat F.C.SIBENIK, i uron mirëseardhjen…

Aksident në rrugën e Vranishtës, aksidentohet rëndë motoçiklisti
Qyteti, Slider

Aksident në rrugën e Vranishtës, aksidentohet rëndë motoçiklisti

Më 15.09.2020,në ora 19:00 në rrugën rajonale Strugë – Dibër, në fshatin Vranishtë, ndodhi një aksident trafiku në të cilin një motor “Honda” me targa të Strugës, i drejtuar nga G.Z (44) nga Vranishta, doli nga rruga. Drejtuesi i motorit u dërgua në spitalin “Shën Erazmo” ku u konstatuan dëmtime të rënda trupore. Në aksident,bashkëudhëtari…

1 2 3 347
error: Content is protected !!
Struga Ekspres