Nabizi
Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!
Bota
“Dasmë apo ring boksi”, përplasje fizike mes familjarëve të nuses e dhëndrit
Bota, Slider

“Dasmë apo ring boksi”, përplasje fizike mes familjarëve të nuses e dhëndrit

Një ngjarje jo fortë e zakontë ka ndodhur në Stamboll të Turqisë. E gjithë ngjarja zhvillohet në një sallë dasmash. Protagonistë nusja e dhëndri përkatësisht familjarët e tyre. Derisa çifti sapo kishte nisur vallen përplasjet fizike mes familjarëve të dhëndrit e nuses fillojnë. “Dasma apo ring boksi” – mund t’a vlerësoni vet pas pamjet që…

Kosovë
Kurti për CNN: Beogradi dhe Moska të mendojnë mirë para se të veprojnë në Kosovë
Kosovë, Slider

Kurti për CNN: Beogradi dhe Moska të mendojnë mirë para se të veprojnë në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një intervistë për televizionin amerikan CNN, ku ka theksuar se Beogradi dhe Moska duhet të mendojnë mirë para se të ndërmarrin ndonjë veprim në Kosovë. Në këtë intervistë, të realizuar me gazetaren e mirënjohur Christiane Amanpour, ai ka shtuar se edhe pse Kosova nuk është pjesë e NATO-s,…

Kulturë
Në Granada gjenden qindra mbetje njerëzore që u përkasin muslimanëve të Andaluzisë (711-1492)
Kulturë, Slider

Në Granada gjenden qindra mbetje njerëzore që u përkasin muslimanëve të Andaluzisë (711-1492)

Gjatë një gërmimi në qytetin Granada në rajonin e Andaluzisë në jug të Spanjës, u gjetën një numër i madh mbetjesh njerëzore të cilat pretendohet se u përkasin muslimanëve që kanë jetuar në vitet e fundit të periudhës Islame Andaluziane (711-1492). Dr. Amjad Suliman, arkeologu në krye të ekipit për gërmimet e kryera në një…

Maqedoni
Rryma u shtrenjtua për 11,2%
Maqedoni, Slider

Rryma u shtrenjtua për 11,2%

Çmimi mesatar i energjisë elektrike për amvisëritë në gjysmën e parë të vitit 2022 është 5,761 denarë për kilovat orë, që paraqet rritje prej 11,2 për qind në krahasim me gjysmën e dytë të vitit 2021, njofton Enti Shtetëror i Statistikës. Çmimi mesatar i energjisë elektrike pa tatimin mbi vlerën e shtuar për konsumatorët finalë,…

Opinion
IZMIT NURA: NJË KOMB – NJË ABETARE
Opinion, Slider

IZMIT NURA: NJË KOMB – NJË ABETARE

NJË KOMB – NJË ABETARE Pas ”Javes Kulturore” në SHBA , nuk ka gëzim më të madh se kthimi në atdhe dhe fillimi i punës të nis me lajmin mbi përdorimin e Abetares së unifikuar, e cila gjeti mbështetje në Tiranë dhe Prishtinë. Pas Kongresit të drejtëshkrimit të vitit 1972 NJË KOMB- NJË GJUHË në…

Qyteti
Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale, Mirsad Memishoskin (FOTO)
Qyteti, Slider

Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale, Mirsad Memishoskin (FOTO)

Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale z-tin Mirsad Memishoskin Nën organizimin e Njësisë për Bashkëpunim me Bashkësitë Lokale dhe Mbrojtje dhe Shpëtim,në një tubim masovik dhe dinjitoz,qytetarët e Llabunishtëss zgjodhën Këshillin e ri,Kryetarin dhe organet e Bashkësisë Lokale. Qytetarët e Llabunishtës me votim publik njëzëri zgjodhën këshillin dhe kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Lokale z-Mirsad…

Rajoni
Shëndetësi
Ministri Sali: Ka mjaft vaksina, mungon interesimi
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Ministri Sali: Ka mjaft vaksina, mungon interesimi

Interesimi për vaksinim kundër Kovid 19 është i dobët, pikat e vaksinimit janë të boshatisura, ndërsa numri i atyre që vendosin të marrin dozën e tretë është i dobët. Me qëllim përmirësimin e kushteve për qasje më të mirë deri te vaksinimi Bashkimi Evropian sot dhuroi vetura, frigorifer, karrike, tavolina. Ambasadori i BE-së Dejvid Gir…

Showbiz
Shqipëri
Slider
Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale, Mirsad Memishoskin (FOTO)
Qyteti, Slider

Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale, Mirsad Memishoskin (FOTO)

Llabunishti zgjodhi Kryetarin e Bashkësisë Lokale z-tin Mirsad Memishoskin Nën organizimin e Njësisë për Bashkëpunim me Bashkësitë Lokale dhe Mbrojtje dhe Shpëtim,në një tubim masovik dhe dinjitoz,qytetarët e Llabunishtëss zgjodhën Këshillin e ri,Kryetarin dhe organet e Bashkësisë Lokale. Qytetarët e Llabunishtës me votim publik njëzëri zgjodhën këshillin dhe kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Lokale z-Mirsad…

Sport
Uncategorized
Maqedoni, Slider

Rryma u shtrenjtua për 11,2%

Çmimi mesatar i energjisë elektrike për amvisëritë në gjysmën e parë të vitit 2022 është 5,761 denarë për kilovat orë, që paraqet rritje prej 11,2 për qind në krahasim me gjysmën e dytë të vitit 2021, njofton Enti Shtetëror i Statistikës. Çmimi mesatar i energjisë elektrike pa tatimin mbi vlerën e shtuar për konsumatorët finalë,...
Maqedoni, Slider

Musa Xhaferi kërkon shkarkimin e ministrave të BDI-së, ose do të eskalojë lufta në këtë parti

“Dorëheqje të zëvendëskryeministrit të parë Artan Grubi dhe disa minisrtrave tjerë ose Ali Ahmeti ti ndryshoj në të kundërtën lufta në BDI do të eskaloj” është shprehur Musa Xhaferi si njeriu kryesor i “Grupit të Zjarrit” për SllobodenPeçat përcjell Top24 Përderisa Xhaferi publikoi luftë të re nëse nuk ndryshohen ministrat, Grubi mohon të ketë ndarje...
Maqedoni, Slider

Këto janë çmimet e reja tê derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1,06% në raport me vendimin e datës 26.9.2022. Çmimet referente të derivateve të naftës në tregun botëror. në krahasim me përllogaritjen e...
Maqedoni, Slider

Maqedonia merr 78 milionë dollarë nga SHBA për modernizimin e Armatës

Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut po merr 78 milionë dollarë mbështetje amerikane në zhvillimin e kapaciteteve të saj, modernizimin, pajisjen dhe zhvillimin e kapaciteteve të mbrojtjes kibernetike. Mbështetja amerikane, siç njoftoi Ministria e Mbrojtjes, synon arritjen e objektivave të aftësisë së NATO-s dhe rritjen e ndërveprimit me forcat e armatosura të SHBA-së dhe...

Postimet e fundit

Struga Ekspres