Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Bota
E pazakontë, presidenti i infektuar me COVID dekreton kryeministrin nga një ‘kuti xhami’
Bota, Slider

E pazakontë, presidenti i infektuar me COVID dekreton kryeministrin nga një ‘kuti xhami’

Një ceremoni e pazakontë është zhvilluar në Çeki, në lidhje me dekretimin e kryeministrit të ri. Presidenti çek Milos Zeman, ka dekretuar kryeministrin Petr Fiala, ndërsa qëndronte brenda një kutie xhami pasi rezultoi pozitiv për koronavirusin. Milos Zeman përshëndeti Petr Fiala gjatë ceremonisë zyrtare në rezidencën e tij në Pragë. 77-vjeçari ishte i ulur në…

Kosovë
Kulturë
Super këngëtarët Venera Lumani dhe Lind Islami vijnë mrekullisht me këngën “KUSH” (VIDEO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Super këngëtarët Venera Lumani dhe Lind Islami vijnë mrekullisht me këngën “KUSH” (VIDEO)

Këngëtarët e njohur Venera Lumani dhe Lind Islami vijnë me një videoklip dhe këngë fantastike “KUSH”, e interpretuar mrekullisht nga çifti tashmë i njohur në të gjitha trojet shqiptare, informon Struga Ekspres. Dy këngëtarët super të talentuar janë ndër më të kërkuarit në tregun muzikor shqiptar pasi publiku i mirëpret dhe i duartroket vazhdimisht pas…

Maqedoni
Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI
Maqedoni, Slider

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI. Sot, në zyrat e Agjencisë për Emigracion, zëvendësdrejtori Izmit Nura realizoi takim pune me drejtorin e Sektorit për diasporë, dr. Selver Xhemaili dhe drejtorin për shkencë dhe kulturë pranë Bashkësisë…

Opinion
ASIM MUSA: MJAFT MË NGUSHËLLUAM VIKTIMAT, DUHET DREJTUAR GISHTIN TE VRASËSIT
Opinion, Slider

ASIM MUSA: MJAFT MË NGUSHËLLUAM VIKTIMAT, DUHET DREJTUAR GISHTIN TE VRASËSIT

MJAFT MË NGUSHËLLUAM VIKTIMAT, DUHET DREJTUAR GISHTIN TE VRASËSIT. Të gjithë ne që pushtuam rrjetet sociale duke shprehur “ngushellime “për viktimat në aksidentin e radhës , pa drejtuar gishtin te vrasësit , më së paku mbetemi injorantë, hipokritë . Mjaft më vetëm ngushëllojmë , është koha t’i emërojmë vrasësit .Duhet drejtuar gishtin te vrasësit dhe…

Qyteti
Kjo është deklarata e Besart Isakut, drejtorit sportiv të FC.Struga “Trim Lum”, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës
Qyteti, Slider, Sport

Kjo është deklarata e Besart Isakut, drejtorit sportiv të FC.Struga “Trim Lum”, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës

‼ Deklarata e Drejtorit tonë Sportiv, Besart ISAKU, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës ‼ 🗣 “Kjo është një fitore e madhe për ekipin tonë. Më meritor për këtë fitore, si gjithmonë janë futbollistët dhe stafi në krye me trajnerin Srgjan Zaharievski. Unë si Drejtor Sportiv jam shumë i kënaqur me këtë kualifikim sot dhe…

Rajoni
Emin Muça nga Veleshta e Strugës bashkë me shokët,për Ditën e Pavarësisë ndihmuan 9 familjet e të burgosurve të rastit të Kumanovës
Qyteti, Rajoni, Slider

Emin Muça nga Veleshta e Strugës bashkë me shokët,për Ditën e Pavarësisë ndihmuan 9 familjet e të burgosurve të rastit të Kumanovës

Një organizim me karakter human për ditën e Pavarësisë, 28 Nëntori, u realizua nga katër persona,Emin Muça,Arton Mazrreku,Mustaf Gashi dhe Xhevdet Arifi. Qëllimi i këtij aktiviteti ishte që të përkrahen materialisht familjet e 9 të burgosurëve të Rastit të Kumanovës. Ky organizim u kororëzua me sukses për një kohë prej disa ditësh, ku disa donatorē…

Shëndetësi
A po na mbron maska nga varianti i ri i COVID-19
Shëndetësi, Slider

A po na mbron maska nga varianti i ri i COVID-19

Disa vende kanë ndërmarrë masa për të trajtuar përhapjen e Covid, sidomos pas zbulimit të variantit Omicron. Në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar është miratuar doza e përforcuese për të rriturit dhe maskat janë bërë të detyrueshme në dyqane dhe në transportin publik, shkruan BBC. Omicron është varianti i 13-të i identifikuar nga OBSH. Shkencëtarët…

Showbiz
Deputetja e VV-së, Adriana Matoshi në shesh për të mbështetur paradën e LGBTI-së, “Bashkë dhe krenarë”
Showbiz, Slider

Deputetja e VV-së, Adriana Matoshi në shesh për të mbështetur paradën e LGBTI-së, “Bashkë dhe krenarë”

Sot (e enjte) në sheshin e Prishtinës është organizuar parada e komunitetit LGBTI, “Bashkë dhe krenarë”. E ashtuquajtur ndryshe edhe si “Parada e Krenarisë”, ky marshim organizohet në kuadër të muajit qershor, që ndërkombëtarisht njihet tashmë si muaji i ndërgjegjësimit me personat e komunitetit LGBTI. Kësaj parade i janë bashkuar emra të shumtë edhe nga…

Shqipëri
​Shqipëria sot e feston Ditën e Çlirimit
Shqipëri, Slider

​Shqipëria sot e feston Ditën e Çlirimit

Shqiptarët festojnë sot 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Mijëra dëshmorë do të kujtohen si çlirimtarët e vendit pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e Shqipërisë. Politika shqiptare e feston sërish e ndarë Ditën e Çlirimit të vendit, edhe pse 29 Nëntori është data zyrtare e kujtimit të kësaj dite. Të…

Slider
Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI
Maqedoni, Slider

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI. Sot, në zyrat e Agjencisë për Emigracion, zëvendësdrejtori Izmit Nura realizoi takim pune me drejtorin e Sektorit për diasporë, dr. Selver Xhemaili dhe drejtorin për shkencë dhe kulturë pranë Bashkësisë…

Sport
Kjo është deklarata e Besart Isakut, drejtorit sportiv të FC.Struga “Trim Lum”, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës
Qyteti, Slider, Sport

Kjo është deklarata e Besart Isakut, drejtorit sportiv të FC.Struga “Trim Lum”, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës

‼ Deklarata e Drejtorit tonë Sportiv, Besart ISAKU, pas fitores së madhe ndaj Shkëndijës ‼ 🗣 “Kjo është një fitore e madhe për ekipin tonë. Më meritor për këtë fitore, si gjithmonë janë futbollistët dhe stafi në krye me trajnerin Srgjan Zaharievski. Unë si Drejtor Sportiv jam shumë i kënaqur me këtë kualifikim sot dhe…

Uncategorized
Pronari i “Besa Trans” për tragjedinë: Ky është një test nga Allahu
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Pronari i “Besa Trans” për tragjedinë: Ky është një test nga Allahu

Në një mesazh në Facebook, shefi i Besa Transit, Bekim Haxhiu, i ka dhënë lamtumirën e fundit të vdekurve dhe i ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve. Në aksidentin tragjik në autostradën “Struma” në Bullgari, ku janë djegur të gjallë 45 shtetas që po udhëtonin nga Stambolli për në Maqedoni. “Allahu i dhëntë xhenet të…

Maqedoni, Slider

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI

Zëvendësdrejtori i Agjencisë për Emigracion, Izmit Nura, priti në takim drejtorin e Sektorit për Diasporë dhe drejtorin e Sektorit për Kulturë dhe Shkencë në BFI. Sot, në zyrat e Agjencisë për Emigracion, zëvendësdrejtori Izmit Nura realizoi takim pune me drejtorin e Sektorit për diasporë, dr. Selver Xhemaili dhe drejtorin për shkencë dhe kulturë pranë Bashkësisë...
Maqedoni, Slider

AlternAtivA: Aleanca për Shqiptarët mbetet për ne partner dhe bashkëpunëtor politik

AlternAtivA: Aleanca për Shqiptarët mbetet për ne partner dhe bashkëpunëtor politik Pas situatës së krijuar në opinion për pozicionin e Alternativës në skenën politike në vend, dëshirojmë të shpjegojmë se Alternativa vazhdon të jetë aktor në skenën politike të shtetit. Pasi që tashmë i kemi kaluar dy cikle zgjedhore në koalicion me Aleancën për Shqiptarët,...
Maqedoni, Slider

Aleanca godet Alterantivën: Po e shkelni marrëveshjen tre herë radhazi, zhgënjyet votuesit

Autonomia politike e çdo subjekti është fakt i pranuar për Aleancën për Shqiptarët, ashtu siç marrëveshjet e nënshkruara ndërmjet subjekteve qofshin këto edhe politike, nënkuptojnë heqje dorë nga një pjesë e autonomisë së saj. Marrëveshja e nënshkruar për koalicionim ndërmjet Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, në mënyrë të qartë definon kriteret dhe afatet kohore të...

Postimet e fundit

Struga Ekspres