/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

Ja arsyet pse ju bien flokët
Shëndetësi, Slider

Ja arsyet pse ju bien flokët

Flokët u bien të gjithëve, nuk është çudi. Në disa raste, rënia e flokut i atribuohet ndryshimet të stinëve, e në disa të tjera mungesës së vitaminave. Megjithatë, në këtë artikull do të mësoni për arsye të tjera shumë herë më befasuese të rënies së flokëve. Medikamentet Shumë medikamente siç janë holluesit e gjakut, solucionet…

SHBA kërkon pauzë në përdorimin e vaksinës Johnson&Johnson
Shëndetësi, Slider

SHBA kërkon pauzë në përdorimin e vaksinës Johnson&Johnson

Autoritetet federale shëndetësore në Shtetet e Bashkuara bënë thirrje për një pauzë në përdorimin e vaksinës Johnson&Johnson kundër koronavirusit. Thirrja pasoi raportet për mpiksje jashtëzakonisht të rralla të gjakut te njerëz që e kanë marrë vaksinën. Administrata për Ushqim dhe Barna e SHBA-së tha se po vepron “nga kujdesi”. Sipas saj, gjashtë raste të mpiksjes…

Garip Kaba: E pa tolerueshme është që në këtë shtet të llogaritemi si njerëz të rangut më të ulët! Rasti i fundit me mjekët shqiptar, dr. Fadil Cana dhe Ilir Demiri
Shëndetësi, Slider

Garip Kaba: E pa tolerueshme është që në këtë shtet të llogaritemi si njerëz të rangut më të ulët! Rasti i fundit me mjekët shqiptar, dr. Fadil Cana dhe Ilir Demiri

Autor-Garip Kaba Është e turpshme dhe e dënueshme forma dhe mënyra si trajtohemi si shqiptarë në jetën e përditshme.E pa tolerueshme është që në këtë shtet të llogaritemi si njerëz të rangut më të ulët.Rasti i fundit i shoqatës së mjekëve me dy infektologët shqiptarë tregon fytyrën e vërtetë të qasjes dhe trajtimit të shtetit…

Gazetarët do të vaksinohen nesër
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Gazetarët do të vaksinohen nesër

Vak.sinimi i gazetarëve dhe punonjësve mediatik do të kryhet të hënën (12.04) në mëngjes, në terminin mes orës 08:20 dhe 10:30 në A1 Arena (Salla Boris Trajkovski) në Shkup. Në këtë grup janë të përfshirë personat që janë në moshë mbi 40 vjeç dhe ata që kanë sëmundje kronike. Në këtë grup parashihet të vaksinohen…

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”
Bota, Shëndetësi, Slider

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit po vazhdon të rritet, ka thënë Rochelle Walensky, udhëheqëse e Qendrave për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara. Sipas saj,…

SHBA-ja miraton vaksinën me një dozë ‘Johnson dhe Johnson’
Bota, Shëndetësi, Slider

SHBA-ja miraton vaksinën me një dozë ‘Johnson dhe Johnson’

Rregullatorët e SHBA-së e kanë aprovuar zyrtarisht vaksinën me një dozë të kompanisë Johnson & Johnson. Sipas BBC, përcjell Telegrafi, kjo vlerësohet të jetë vaksina e tretë e aprovuar në SHBA në luftën kundër pandemisë së coronavirusit. Vaksina duket se është një alternativë me kosto efektive dhe mund të ruhet në një frigorifer të zakonshëm…

Ja pesë mënyra për ta lënë cigaren
Shëndetësi, Slider

Ja pesë mënyra për ta lënë cigaren

Keni provuar të hiqni dorë nga pirja e duhanit, por nuk keni mundur të ia dilni? Më poshtë gjeni disa nga mënyrat që kanë pasur efekt te shumë njerëz Hiqni dorë tani, jo nesër Duhanpirësit që përpiqen të reduktojnë sasinë e cigareve që pinë kanë më pak shanse ta lënë përfundimisht se ata që thjesht…

1 2 3 121
error: Content is protected !!
Struga Ekspres