/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

Epidemiologu zviceran: “Pas pak muajsh, Kovidi do të jetë një grip i zakonshëm”
Shëndetësi, Slider

Epidemiologu zviceran: “Pas pak muajsh, Kovidi do të jetë një grip i zakonshëm”

Nuk ka kaluar më shumë se njüe muaj, qëkur Salathé kishte kritikuar ashpër administratën federale dhe atë kantonale rreth menaxhimit të krizës. Testimi dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve të koronavirusit nuk funksionon aspak në Zvicër dhe gjithçka po zgjat shumë, kishte thënë ai, shkruan “SonntagsZeitung”. Por, epidemiologu Marcel Salathé, i cili është anëtar i…

MSH: Sot ka 5 të vdekur dhe 135 të infektuar me koronavirus! Ja nga cilat qytete janë
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

MSH: Sot ka 5 të vdekur dhe 135 të infektuar me koronavirus! Ja nga cilat qytete janë

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë nga 1618 teste të kryera ka regjistruar 135 raste të reja të të infektuarve më Kovid-19. Shkup-45, Kumanovë-4, Shtip-1, Prilep-7, Tetovë-6, Strugë-3, Manastir-2, Ohër-3, Gostivar-1, Strumicë-7, Kriva Pallankë-2, Koçanë-3, Makedonski Brod-1, Vinicë-1 dhe Kërçovë-2. Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 135 pacientë të shëruar dhe 5…

Boronica ndihmon zemrën dhe trurin, mbron sytë dhe lëkurën
Shëndetësi, Slider

Boronica ndihmon zemrën dhe trurin, mbron sytë dhe lëkurën

Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë trupit dhe mendjes sonë. Boronica ndihmon trurin dhe zemrën, mbron sytë dhe lëkurën. Antioksidantët që gjenden te boronicat, sidomos ato që rriten të egra në tokat shqiptare, neutralizojnë radikalet e lira që nxisin disa sëmundje si ato…

Vedat Muriqi, pozitiv në testet për “Covid 19”
Shëndetësi, Slider

Vedat Muriqi, pozitiv në testet për “Covid 19”

Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit. Sipas ‘Tuttomercatoweb’, aventura e Vedat Muriqit te Lazio do të vonojë për të gjetur startin. Lojtari kosovar ka qenë duke u përballur me një lëndim së fundmi, dhe infektimi me “Covid-19” vetëm sa vështirëson punët për të. Mbetet të shihet nëse…

Kurrë më mos i lani enët me ujë të ftohtë: Ortopedi paralajmëron!
Shëndetësi, Slider

Kurrë më mos i lani enët me ujë të ftohtë: Ortopedi paralajmëron!

Rrezikoni t’i tëholloni kërcet, humbjen e elasticitetit dhe dhembjet Shpëlarja e enëve dhe futja e duarve në ujë të ftohtë aspak nuk u bën mirë nyjave dhe indeve! Specialistët e ortopedisë dhe i traumatologjisë së sistemit kockor-nyjor, shpjegojnë që kjo shprehi shkakton ndryshime artrotike në nyja, tëhollim të kërceve, humbje të elasticitetit dhe dhembje, transmeton…

I infektuar me Covid, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu
Shëndetësi, Slider

I infektuar me Covid, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu

Një tjetër humbje jete është shënuar nga koronavirusi në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Këtë të dielë ka humbur jetën kirurgu i Sanatoriumit Agron Menzelxhiu, i infektuar me Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga kolegu dhe kushëriri i tij mjeku Petrit Vargu. “Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur…

1 2 3 116
error: Content is protected !!
Struga Ekspres