/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Tërmet i fortë në Shqipëri
Shqipëri, Slider

Tërmet i fortë në Shqipëri

Lëkundje të forta nga tërmeti ka dridhur Shqipëri. Lëkundjet me magnitudë 4.9 të shkallës rihter kishte epiqendrën në Detin Adriatik 27 km në veri-perëndim të Durrësit. Lëkundjet u ndjenë në Durrës dhe Tiranë. Mësohet se lëkudjet patën një thellësi prej 10 km. Ndërkohë EMSC i ka cilësuar këto lëkundje si të shkallës 3.

Publikohet video: Skema si u qëllua Azem Hajdari, çfarë i tha Fatmir Haklaj (VIDEO)
Shqipëri, Slider

Publikohet video: Skema si u qëllua Azem Hajdari, çfarë i tha Fatmir Haklaj (VIDEO)

Azem Hajdari doli nga selia e Partisë Demokratike për të verifikuar një makinë të dyshimtë që qëndronte aty prej pak orësh. Ishte pikërisht kjo prita e ngritur ndaj ish-deputetit, i cili u qëllua për vdekje bashkë me truprojën e tij Besim Çerja. Gazetari Ferdinand Dervishi gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka sjellë në variantin…

Tërmet në Durrës
Shqipëri, Slider

Tërmet në Durrës

Perseri tërmete ne Shqipëri. Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën e Durrësit, lëkundjet e të cilit u ndjenë dhe në Tiranë. Sipas Qendrës Europiane të Regjistrimit të Tërmeteve tërmeti ishte me magnitudë 3.6 Rihter me epiqendër 12 km në verilindje të Durrësit dhe thellësi 11 km. Nuk raportohen dëme nga ky…

Ndërron jetë politikani dhe profesori Sabit Brokaj
Shqipëri, Slider

Ndërron jetë politikani dhe profesori Sabit Brokaj

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur profesori i njohur Sabit Brokaj. Brokaj u nda nga jeta në moshën 78 vjeçare nga një atak kardiak. Brokaj lindi në 7 janar 1942, në Vlorë. Nga viti 1959 deri në vitin 1964, Brokaj shërbeu si ndihmës mjekësor në një nëndetëse. Pas diplomimit në fakultetin mjekësor të Universitetit…

Pipero: Ja kur do çlirohemi nga pandemia!
Shqipëri, Slider

Pipero: Ja kur do çlirohemi nga pandemia!

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, i ftuar i edicionit të mbrëmjes në SYRI TV, komentoi situatën e fundit të koronavirusit. I pyetur nga gazetarja Juli Krisafi nëse virusi është dobësuar, ai tha se nuk e thotë dot diçka të tillë. “Nuk e themi dot që virusi është dobësuar. Kjo duhet matur. Klinikisht nuk shoh ndonjë ndryshim….

29 vjeç dhe më shtatë fëmijë/ ‘Borëbardha” nga Tropoja me dy fakultete: Duam më shumë fëmijë (VIDEO)
Shqipëri, Slider

29 vjeç dhe më shtatë fëmijë/ ‘Borëbardha” nga Tropoja me dy fakultete: Duam më shumë fëmijë (VIDEO)

29 vjecarja nga Tropoja, Ajlin Alfredaj ka sjellë në jetë 7 fëmijë. 4 shtatzanitë nuk e kanë penguar atë të rritet profesionalisht momentalish punon si juristë pranë hipotekës së Bajram Currit. Ajo ka përfunduar 2 fakultet një për drejtësi dhe një për edukim fizik, ndërsa këtë vit kërkon të nisë një master të dytë. Pavarësisht…

1 2 3 61
error: Content is protected !!
Struga Ekspres