Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Spasovski apelon: Ndërroni tani pasaportat që të shmanget tollovia gjatë verës
Maqedoni, Shqipëri, Slider

Spasovski apelon: Ndërroni tani pasaportat që të shmanget tollovia gjatë verës

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski apeloi deri te qytetarët që t’i kontrollojnë pasaportat e tyre dhe nëse kanë nevojë t’i ndërrojnë ato, ta bëjnë tani, për të shmangur kaosin dhe radhët e gjata gjatë verës. “Në vitin 2021 janë lëshuar 321.216 letërnjoftime dhe 346.773 pasaporta. Për periudhën 01.01.2021-31.12.2021 kemi një numër të shtuar…

Erdogan mban fjalën e tij në Kuvendin e Shqipërisë: Kemi 600 vjet miqësi, tani edhe aleatë strategjikë
Shqipëri, Slider

Erdogan mban fjalën e tij në Kuvendin e Shqipërisë: Kemi 600 vjet miqësi, tani edhe aleatë strategjikë

Presidenti i Turqisë Rexhep Tayib Erdogan tha në Parlamentin e Shqipërisë se dy vendet tashmë janë aleatë strategjikë. Erdogan përmendi njohjen e menjëhershme të Kosovës si shtet i pavarur, ndërsa shkoi larg në histori duke thënë se dy popujt ishin miq që prej 600 vitesh. “Edhe pse ka kufij fizik mes nesh, për ne Shqipëria…

Basha: Ata që iu sulën selisë së PD-së nuk janë protestues, janë kriminel
Shqipëri, Slider

Basha: Ata që iu sulën selisë së PD-së nuk janë protestues, janë kriminel

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, duke komentuar protestat e organizuara nga Sali Berisha, ka thënë se demokratet nuk kanë nevojë për skena kriminale për interes personal të Sali Berishës, pasi sot siç tentoi t’ia vë flakën selisë së PD-së, nuk heziton t’ia vë flakën krejt Shqipërisë. Basha në konferencë për media tha…

1 2 3 73
Struga Ekspres