Mobileri Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Ndërron jetë Xhevdet Peci, ikona e boksit kosovar
Slider, Sport

Ndërron jetë Xhevdet Peci, ikona e boksit kosovar

Ish-bo ksieri i njohur nga Kosova, Xhevdet Peci, ka vdekur këtë të hënë. Peci ishte një prej boksierëve më të mëdhenj të Kosovës, shkruan Gazeta Express. Lajmi për vdekjen e tij u bë i ditur nga miku i tij, Afrim Prekazi, përmes një postimi në “Facebook”. “Zoti i madhërishëm të mëshiroftë vëllau ynë Xhevdet Peci…

Klubi i boksit “SINDI”-Strugë shkëlqen në Shkup
Qyteti, Slider, Sport

Klubi i boksit “SINDI”-Strugë shkëlqen në Shkup

Klubi i boksit “SINDI”-Strugë shkëlqen në Shkup. Sot ne datë 07.05 (e shtunë) u mbajt gjiroja e parë e kampionatit ekipor në boks ne RVM tek salla sportive “Boris Trajkovsk” në Shkup. Gjithsej pati 19 ndeshje boksi por KB Sindi mori pjesë me 6 boksier te kategoriave dhe moshave te ndryshme. Ezan Meta (Junior -71kg)…

Forcaaaa Struga “Trim&Lum”, tri pikê të arta për ekipin e zemrês strugan, fitohet Bregallnica
Qyteti, Slider, Sport

Forcaaaa Struga “Trim&Lum”, tri pikê të arta për ekipin e zemrês strugan, fitohet Bregallnica

‼️ Fitore me meritë ndaj Bregallnicës dhe pozita e 5️⃣-të ‼️ 🔺 F.C. Struga ka regjistruar edhe fitoren e tretë rradhazi në ndeshjet si vendas, duke mundur këtë herë Bregallnicën me rezultatin minimal 1️⃣ : 0️⃣. 🔺 Skuadra jonë gjatë gjithë takimit ishte kundërshtarë më i mirë, duke kërkuar në vazhdimësi golin, i cili erdhi…

E pabesueshme ajo që ndodh, tifozi plagos me armë arbitrin
Slider, Sport

E pabesueshme ajo që ndodh, tifozi plagos me armë arbitrin

Ngjarje e pabesueshme në Argjentinë. Një gjyqtar futbolli u qëllua dy herë me armë zjarri gjatë një ndeshjeje futbolli në nivel amator në qytetin Yerba Buena, në provincën Tucumán. Emri i të dëmtuarit është Oscar Antonio Pérez, 48 vjeç, i cili u shtrua në spitalin Padilla për një plagë serioze në pjesën e shpinës. Episodi…

Atdhe Mazari nga Dollogozhda është tek më të mirët, është në top-11 të ligës së dytë të Maqedonisë
Qyteti, Slider, Sport

Atdhe Mazari nga Dollogozhda është tek më të mirët, është në top-11 të ligës së dytë të Maqedonisë

”MAKFUDBAL” ka veçuar ekipin më të mirë të xhiros së 25-të në ligat e dyta. Ajo udhëhiqet nga trajneri i Vardarit, Boban Grnçarov njofton strugalajm.com Ekipi i MAKFUTBAL NË XHIRON E 25-të NË LIGAT E DYTA FILIP GAÇEVSKI (VARDAR) TOMICA PETROV (KOZUF) OLIVER HRISTOV (FITORË) DARKO GLISHIC (VARDAR) IVAN NIKOLOV (VARDAR) MILAN CICEVSKI (DETONIT JUNIOR)…

Bilall Kasami uron Abazoviçin: Zgjedhja e Dritanit për kryeministër dëshmon se qytetarët janë të orientuar drejt vlerave euro-atlantike
Maqedoni, Sport

Bilall Kasami uron Abazoviçin: Zgjedhja e Dritanit për kryeministër dëshmon se qytetarët janë të orientuar drejt vlerave euro-atlantike

Lideri i Lêvizjes Besa uroi zgjedhjen e shqiptarit Dritan Abazoviç për kryeministër në Mal të Zi, shkruan Struga Ekspres. “Shpreh kënaqësinë time për zgjedhjen e Dritan Abazović kryeministër i Malit të Zi, në kohën kur i gjithë rajoni dhe bota po ndodhet para një sfide tepër të vështirë. Zgjedhja e Dritanit për kryeministër dëshmon se…

1 2 3 62
Struga Ekspres