Nabizi
Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!

Maqedoni

Vidhen para në një xhami në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Vidhen para në një xhami në Maqedoni

Dje në ora 13:50 në SPB Tetovë është raportuar se me 21/22 shtator, autorë të panjohur me përdorim të forcës kanë kryer vjedhje të parave nga një kuti metalike në xhaminë në Prisojnicë të Rekaës së Poshtme. Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit. Po merren…

Gjendet i vdekur një shtetas i Gjermanisë
Maqedoni, Slider

Gjendet i vdekur një shtetas i Gjermanisë

Në Shkup,në një është gjetur i vdekur një shtetasi i Gjermanisë. Trupi i pajetë është dërguar për obduksion, njoftojnë nga Ministria për Punë të Brendshme. “Në SPB-Shkup, mbrëmë në ora 20:37 minuta është denoncuar se në një shtëpi në rrugën “Klenoec” është gjetur i vdekur 57 vjeçari O.D. nga Gjermania, me vendqëndrim në Shkup. Vdekje…

41 vjeçarja kapet duke vjedhur para nga arka e një marketi
Maqedoni, Slider

41 vjeçarja kapet duke vjedhur para nga arka e një marketi

Me datë 21.09.2022 në ora 19:30, zyrtarët policorë nga SPB-Kumanovë kanë arrestuar 41-vjeçaren E.P. nga Kumanova, përcjell TV21. Ajo është kapur në flagrancë duke marrë para nga arka në një market në rrugën “AVNOJ” në Kumanovë. Paratë e marra u gjetën dhe iu kthyen pronarit ndërsa E.P. u arrestua dhe po mbahet në stacion të…

Kovaçevski: Vendi im është një shembull i rrallë në Ballkan, rregulli se më i forti fiton,nuk vlen
Maqedoni, Slider

Kovaçevski: Vendi im është një shembull i rrallë në Ballkan, rregulli se më i forti fiton,nuk vlen

Vendi im është një shembull i rrallë në Ballkan ku dhuna, luftërat, presionet ekonomike dhe rregulli se më i forti fiton nuk vlen, tha kryeministri Dimitar Kovacevski në një leksion në Universitetin Kolumbia. Në prezantimin e tij ai theksoi se Maqedonia e fitoi pavarësinë e saj në mënyrë paqësore, duke gjetur zgjidhje përmes përpjekjeve diplomatike….

Lirohet përsëri çmimi i naftës
Maqedoni, Slider

Lirohet përsëri çmimi i naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendimin, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 1,00% në raport me vendimin e datës 19.9.2022. Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е V) ulet për 2,00 den/l….

Prerje e paligjshme e druve për ngrohje, arrestohen 4 persona
Maqedoni, Slider

Prerje e paligjshme e druve për ngrohje, arrestohen 4 persona

Katër persona janë ndaluar gjatë kontrollit të djeshëm për parandalimin dhe zbulimin e personave që kryejnë prerje dhe transport të paligjshëm të druve për ngrohje të kryer nga SPB Manastir. Gjatë kontrollit u gjetën 17 metër kub dru zjarri. Gjithashtu në Krushevë, zyrtarët policorë kanë konstatuar automjetin e pasagjerëve – furgon “Zastava” pa regjistrim i…

Kovaçevski: Të solidarizohemi për tejkalimin e krizës energjetike
Maqedoni, Slider

Kovaçevski: Të solidarizohemi për tejkalimin e krizës energjetike

Sfidë e madhe po qëndron para nesh këtë dimër – kriza energjetike është një kërcënim serioz për procesin arsimor, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski në fjalimin në Samitin e transformimit të arsimit, të mbajtur në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në New York. “Për të arritur qëllimet tona afatgjata, fillimisht duhet të sigurohemi që…

1 2 3 4 5 6 1,253
Struga Ekspres