/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Mali i Zi lejon shqiptarët të përdorin flamurin kombëtar
Rajoni, Slider

Mali i Zi lejon shqiptarët të përdorin flamurin kombëtar

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi ka vendosur të përdorë flamurin kombëtar shqiptar si simbolin e tyre në Mal të Zi. Qeveria malazeze dha pëlqimin e saj rreth përdorimit të flamujve, himneve dhe ditëve të festave kombëtare të komuniteteve, raporton vijesti.me, përcjell Albinfo.ch. Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi ka vendosur…

Darkë dhe muzikë! Grenell krah Vuçiqit: Natë e mrekullueshme
Rajoni, Slider

Darkë dhe muzikë! Grenell krah Vuçiqit: Natë e mrekullueshme

I dërguari special i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka publikuar një video ku shfaqet krah presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Pas vizitës në Prishtinë, një delegacion amerikan vizitoi Beogradin për të nënshkruar disa pakte që rrjedhin nga marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator. Anëtarët e delegacionit amerikan dhe serb…

Serbët dalin kundër Dritan Abazoviqit/ Përçahet koalicioni fitues në Malin e Zi, mospajtime për kryeministrin
Rajoni, Slider

Serbët dalin kundër Dritan Abazoviqit/ Përçahet koalicioni fitues në Malin e Zi, mospajtime për kryeministrin

Udhëheqësit e Frontit Demokratik pretendojnë se mbajtësi i listës “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, Zdravko Krivokapiq, nuk e ka më mbështetjen unike të atij koalicioni dhe se nuk mund ta mbështesin për kryeministër deri sa të fiton besimin e organeve të partisë. Kjo u njoftua në takimin e mbajtur sot në manastirin Ostrog. Siç…

Ndërron jetë aktori shqiptar Adem Mikullovci
Kulturë, Rajoni, Slider

Ndërron jetë aktori shqiptar Adem Mikullovci

Sot në orët e para të 15 shtatroit ka vdekur aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci. Lajmin e ka bërë të ditur gruaja e të ndjerit, Lumnije Mikullovci. Ajo përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook ka njoftuar se burri i saj, Adem Mikullovci, ka vdekur në ora 00:20. “Sonte pas mesnatës në…

E vështirë dita e parë në shkollë për nxënësit që humbën mësuesen nga koronavirusi
Rajoni, Slider

E vështirë dita e parë në shkollë për nxënësit që humbën mësuesen nga koronavirusi

E donte shumë profesionin e mësueses. Prandaj mezi priste shtatorin për t’i takuar sërish nxënësit e saj. Por koronavirusi i mori jetën, Hajrie Rrecajt, mësuese e shkollës fillore, Faik Konica. Nxënësit që ajo i mësoi deri në klasën e pestë, të hënën iu kthyen sërish shkollës. Por ata tashmë po i shoqëron një kujdestar tjetër….

Baba Mondi hap debatin: 50% e shqiptarëve janë bektashinj!
Rajoni, Slider

Baba Mondi hap debatin: 50% e shqiptarëve janë bektashinj!

Kryegjyshit Botëror të Bektashinjve Baba Mondi, ka mohuar statistikat zyrtare në lidhje me përkatësinë fetare të shqiptarëve. Baba Mondi, nga emisioni “Rudina” ka thënë se në Shqipëri 50% e popullsisë janë betashinj. Rudina Magjistari: Baba Mondi keni të dhëna, sa besimtarë bektashinj ka në Shqipëri? Baba Mondi: Gati gjysma e popullsisë shqiptare janë besimtarë bektashinj….

Pacienti me koronavirus hidhet nga kati i katërt i spitalit
Rajoni, Slider

Pacienti me koronavirus hidhet nga kati i katërt i spitalit

Në njërin prej spitaleve në Shqipëri ku po trajtohen pacientët me COVID-19 raportohet se një person ka kërcyer nga kati i katërt i spitalit. “Paraprakisht mësohet se një pacient me Covid-19 është hedhur nga kati i 4 i spitalit të Sanatoriumit”, raporton TCH. Raportohet se viktima, një 65 vjeçar, ishte në një gjendje të rënduar…

1 2 3 40
error: Content is protected !!
Struga Ekspres