/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

​Familjarët dalin t’i presin bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci
Kosovë, Slider

​Familjarët dalin t’i presin bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci

Në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë kanë arritur familjarët e bashkatdhetarëve të cilët gjendeshin në autobusin e aksidentuar në Kroaci. Poashtu në Aeroport kanë mbërritur dhe tri ambulanca. Sonte pritet që të sillen në Kosovë disa nga udhëtarët që gjendeshin në autobusin e kompanisë “Deva Tours”. Aksidenti tragjik ndodhi mëngjesin e së dielës, ku…

Gjendet një person i vdekur
Maqedoni, Slider

Gjendet një person i vdekur

Një kufomë mashkulli u gjet në kanalin e hidro sistemit “Bregallnica” në Koçan. Gjatë inspektimit të rregullt ditor dhe pastrimit rutinë të kanaleve të ujitjes, punëtorët gjetën një kufomë mashkull këtë mëngjes. Trupi u zbulua në grilën metalike në kanalin e vendosur në rrethin e Njësisë Territoriale të Zjarrfikjes në Koçan. U konstatua se bëhet…

3 vjet burg kush sulmon gazetarët
Maqedoni, Slider

3 vjet burg kush sulmon gazetarët

Sulmi ndaj gazetarëve, kameramanëve ose fotoreporterëve do të konsiderohet si sulm ndaj personit zyrtar. Ministri i Drejtësisë njoftoi ndryshime në Kodin Penal të cilat do të parashikojnë, përveç gjobave edhe burg deri në tre vjet, për këdo që pengon ose sulmon një punonjës mediatik në kryerjen e detyrës. Risi është se prokuroria do të duhet…

Të enjten pritet të miratohet ligji për shtetësi
Maqedoni, Slider

Të enjten pritet të miratohet ligji për shtetësi

Ligji për shtetësi pritet të miratohet të enjten. Sot Komisioni Juridik-ligjvënës lexoi të gjitha amendamentet e propozuara gjatë shqyrtimit të tekstit në lexim të dytë. Opozita shqiptare pret që propozimi të mbështetet nga të gjitha subjektet politike në Kuvend. Presim konstruktivitet nga të gjithë faktorët politik, përfshi edhe partitë opozitare maqedonase. Ky ligj është në…

Zoran Zaev: Data e zgjedhjeve lokale mbetet 17 tetori
Maqedoni, Slider

Zoran Zaev: Data e zgjedhjeve lokale mbetet 17 tetori

Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se data e zgjedhjeve lokale nuk ndryshohet, shkruan Alsat. Sipas tij, Grupet e punës kanë konstatuar se fushata për regjistrimin e popullsisë kryqëzohet me fushatën e zgjedhjeve lokale vetëm 3 ditë dhe kjo nuk bën një ndryshim të madh. “Nuk ka nevojë për asnjë ndryshim në datën e zgjedhjeve. Data e…

Venko Filipçe: Nga 330 mijë qytetarë të vaksinuar me të dyja dozat, vetëm 92 janë prekur nga virusi
Maqedoni, Slider

Venko Filipçe: Nga 330 mijë qytetarë të vaksinuar me të dyja dozat, vetëm 92 janë prekur nga virusi

92 pacientë me kovid-19 janë regjistruar në vend nga 330,000 qytetarëve të rivaksinuar, informoi sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce. Sipas tij, kjo është një përqindje e vogël, e cila tregon efektivitetin e vaksinave. “Kjo do të thotë që përqindja e njerëzve të infektuar të cilët janë rivaksinuar është me të vërtetë shumë e vogël,…

“Thërret Prizreni mori Shkodër”, pamje nga atmosfera në autobus para se të ndodhte aksidenti tragjik në Kroaci (VIDEO)
Kosovë, Slider

“Thërret Prizreni mori Shkodër”, pamje nga atmosfera në autobus para se të ndodhte aksidenti tragjik në Kroaci (VIDEO)

Mëngjesin e djeshëm një autobus i linjës Frankfurt – Prishtinë u aksidentua në Slavonski Brod të Kroacisë ku humbën jetën 10 bashkatdhetarë e dhjetëra të tjerë u lënduan. Deri te momenti tragjik, gjithçka shkoi mirë, madje kishte muzikë e plot hare. Kështu ka pohuar njëra prej pasagjereve të autobusit që u aksidentua dje në Kroaci….

E rëndë: Nga aksidenti tragjik ndërron jetë një person nga një fshat i Strugës
Qyteti, Slider

E rëndë: Nga aksidenti tragjik ndërron jetë një person nga një fshat i Strugës

Më 25 korrik 2021, në ora 18:20 në SPB Ohër, u raportua për një aksident trafiku në magjistralen Ohër-Kërçovë, afër fshatit Vrbjan, komuna e Debrcës, shkruan Struga Ekspres. Aksidenti ndodhi mes një automjeti pasagjer “Volkswagen Golf” me targa të Strugës, i drejtuar nga 61-vjeçari G.R. nga fshati Strugë, Belica e Poshtme dhe një automjeti pasagjerësh…

1 2 3 1,928
error: Content is protected !!
Struga Ekspres