/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Bota

20 vjet nga sulmet terroriste në ShBA
Bota, Slider

20 vjet nga sulmet terroriste në ShBA

Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 20-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një…

Gruaja që zbuloi vaksinën: S’ka nevojë ta marrin të gjithë vaksinën e tretë, dërgojini ku ka nevojë
Bota, Slider

Gruaja që zbuloi vaksinën: S’ka nevojë ta marrin të gjithë vaksinën e tretë, dërgojini ku ka nevojë

Doza e tretë e vaksinës kundër Covid-19 nuk është e nevojshme për të gjithë njerëzit, thotë shkencëtarja prapa zbulimit të vaksinës së Oksfordit, duke bërë thirrje që dozat t’u dhurohen shteteve që kanë nevojë. Profesoresha Dame Sarah Gilbert i tha gazetës “Daily Telegraph” se disa grupe të ndjeshme do të kenë nevojë për dozën përforcuese,…

I riu i kërcen mbi shpinë peshkaqenit (VIDEO)
Bota, Slider

I riu i kërcen mbi shpinë peshkaqenit (VIDEO)

Është shumë normale që të gjithë të dalin në breg të detit kur shohin se ka një peshkaqen afër, por është çmenduri e madhe që t’i kërcesh në kurriz. Një video ku një i ri shihet teksa i kërcen peshkaqenit në kurriz, është bërë virale. Videoja është xhiruar nga shokët e tij që ishin në…

Fituesit e llotarive që përfunduan të pastrehë, të braktisur apo edhe në burg
Bota, Slider

Fituesit e llotarive që përfunduan të pastrehë, të braktisur apo edhe në burg

Dikush thotë se ‘paratë nuk mund të blejnë lumturinë’, në shprehjen që megjithse konsiderohet figurative, tingëllon mjaft e trishtë për disa fitues vërtet “të mallkuar” të llotarive milionere në Britani. Siç tregon dhe lista e hartuar nga e përditshmja vendase The Sun,  megjithë xhekpotin e fatit, shumë milionerë të momentit kanë pësuar drama të rënda,…

Fauci: Vaksinimi i fëmijëve është i nevojshëm dhe mund të bëhet i detyrueshëm
Bota, Slider

Fauci: Vaksinimi i fëmijëve është i nevojshëm dhe mund të bëhet i detyrueshëm

Sipas ekspertit të sëmundjeve infektive, të gjithë fëmijët që do të rikthehen në shkolla duhet të vaksinohen kundër Covid, duke theksuar se përfitimet tejkalojnë rreziqet. “Unë mendoj se vaksinimi i detyrueshëm i fëmijëve është një ide e mirë,” tha Biden, në një intervistë për CNN. Fauci tha gjithashtu se vaksinimi i fëmijëve për poliomielit, fruth,…

Gazeta zvicerane drejtuar shqiptarëve: Ju lutem vaksinohuni
Bota, Slider

Gazeta zvicerane drejtuar shqiptarëve: Ju lutem vaksinohuni

Gazeta e njohur zvicerane “Blick” në ballinën e saj në gazetën e shtypur shkroi edhe disa fjalë shqip. Arsyeja është thirrja për vaksinimin e komunitetit shqiptar që jeton në Zvicër, për të cilin po raporton se ndikoi në rritjen e numrit të infeksioneve me COVID-19. “Ju lutem vaksinohuni!”, iu drejtua gazeta shqiptarëve. Numri i pacientëve…

Danimarka nga 10 shtatori njofton heqjen totale të kufizimeve si pasojë e COVID-19
Bota, Slider

Danimarka nga 10 shtatori njofton heqjen totale të kufizimeve si pasojë e COVID-19

F alë mbulimit të konsiderueshëm të vaksinimit, kufizimet ende në fuqi në Danimarkë kundër COVID-19 do të hiqen duke filluarnga 10 shtatori, sepse sëmundja nuk konsiderohet më “kërcënuese për shoqërinë”, njoftoi sot Ministria e Shëndetësisë. “Epidemia është nën kontroll, ne kemi norma rekord të vaksinimit. Kjo është arsyeja pse, më 10 shtator, ne do të…

1 2 3 149
error: Content is protected !!
Struga Ekspres