Mobileri Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Uncategorized

Komshiu që më vodhi sëpatën
Slider, Uncategorized

Komshiu që më vodhi sëpatën

Tregon një fshatar, i varfër, se një ditë ai kishte humbur sëpatën e tij. Duke qenë se e kishte të vetmin mjet pune me të cilin edhe mbante familjen, ishte shqetësuar mjaft. Ai kishte kërkuar gjithandej por kot. Nuk e gjente dot sëpatën e tij. E teksa po i shuheshin shpresat për ta gjet, ai…

Zbulon problemet e adoleshentëve, flet detektivja: Vajzat shoqërohen me më të mëdhenj, djemtë nisin cigaren
Slider, Uncategorized

Zbulon problemet e adoleshentëve, flet detektivja: Vajzat shoqërohen me më të mëdhenj, djemtë nisin cigaren

Prindërit po tregohen më të vëmendshëm për sa i përket sjelljeve të fëmijëve adoleshentë. Tre vitet e fundit është shtuar kërkesa e tyre për një detektiv privat për të kuptuar problemet me të cilët përballen fëmijët e tyre. Shkënda Lili tregon për ABC të se cilat janë kërkesat më të shpeshta të prindërve kur paraqiten…

Policia bastisë qelitë në Idrizovë
Bota, Maqedoni, Slider, Uncategorized

Policia bastisë qelitë në Idrizovë

Drejtori i Burgut të Idrizovës, Rexhep Rexhepi, konfirmoi për TV21 se në mëngjes policia ka kryer aksion brenda burgut. Thekson se kontroll është bërë edhe në qelitë ku dënimin e vuajnë pjesëtarë të dënuar për ngjarjet e Kumanovës, të cilët, siç thotë Rexhepi, në burg janë të ndarë në dy grupe. Kontrolle po ashtu janë…

Ali Ahmeti: 80% e ish-ushtarëve të UÇK-së sot janë në polici dhe ushtri
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Ali Ahmeti: 80% e ish-ushtarëve të UÇK-së sot janë në polici dhe ushtri

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, duke folur për çështjen e ish-ushtarëve të UÇK-së tha se 80 për qind e tyre janë sot në polici, ushtri dhe administratë publikere. “Në Marrëveshjen NATO-UÇK është edukimi, trajnimi, sistematizimi i pjesëtarëve të UÇK-së, në saje të kësaj marrëveshje bëni evidencë në ushtrinë profesioniste, në polici, nëse nuk janë 80…

Ndërroi jetë Sulejman Sulejmani-Baca Sylë, atdhetari që ishte viktimë në rastin e montuar të Sopotit
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Ndërroi jetë Sulejman Sulejmani-Baca Sylë, atdhetari që ishte viktimë në rastin e montuar të Sopotit

Sot në moshën 78 vjeçare ka ndërruar jetë Sulejman Sulejmani nga fshati Sopot i Kumanovës, që u dënua i pafajshëm për rastin e montuar të “Sopotit”. Sulejmani, apo i njohur si Baca Sylë ishte arrestuar në maj të 2003 me akuzën e montuar se bashkë me disa bashkëfshatarë të tjerë kishte vendosur një minë shpërthyese…

E rëndë: Biri e rreh nënën
Maqedoni, Slider, Uncategorized

E rëndë: Biri e rreh nënën

Një 48 vjeçar nga Kumanova dje ka sulmuar fízíkisht nënën e tij ndërsa më pas është ndaluar nga policia. Informacioni është bërë i ditur nga Sektori për punë të Brendshme në Kumanovë. “Me datë 01.06.2022 në ora 14.40, zyrtarë polícorë nga SPB Kumanovë e kanë arrestuar personin me iniciale B.G.(48 vjeçar) nga Kumanova për shkak…

Alarmante/ Nga mesnata benzina do të shitet për 104 denarë, dizeli për 95 denarë
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Alarmante/ Nga mesnata benzina do të shitet për 104 denarë, dizeli për 95 denarë

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim që nga mesnata të rritet çmimi për dizelin dhe naftën, përcjell SHENJA. “Çmimi i shitjes me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 do të rritet për 9,00 den/l, ndërsa i benzinës pa plumb EUROSUPER BS-98 do të rritet për…

1 2 3 43
Struga Ekspres