Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Nijas Lena shënoi në stilin “Panenka”: Golin ia dedikoj dajës tim të ndjerë, Mixhair Musait (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Nijas Lena shënoi në stilin “Panenka”: Golin ia dedikoj dajës tim të ndjerë, Mixhair Musait (VIDEO)

Nijas Lena edhe njëherë ka treguar se është një ekspert i penalltive. Kapiteni i Veleshtës shënoi gol me “Panenka” në fitoren e madhe kundër Vardarit me rezultat 2:1, në javën e 4-të të Ligës së dytë-grupi i Perëndimit, shkruan gazetari Reshat Ibraimi, përcjell Struga Ekspres. Lena shënoi në minutën e 62-të, duke treguar klasin e…

E fortë KF.Veleshta, e mposhti Vardarin (FOTO)
Slider, Sport

E fortë KF.Veleshta, e mposhti Vardarin (FOTO)

Ekipi K.F Veleshta fiton ekipin e Varadrin me rezultatin 2:1. Golashënuesit e ekipit veleshtar ishin Nijaz Lena dhe Mirlind Dauti. Fc.Veleshta me këtē sukeses që po arrin është duke rrugëtuar drejt qëllimit të saj, ngjitjes nē ligën e parë të Maqedonisë #forcaveleshta

Donald Trump do ta drejtojë një ndeshje boksi me 11 shtator
Slider, Sport

Donald Trump do ta drejtojë një ndeshje boksi me 11 shtator

Donald Trump do ta drejtojë dhe komentojë një ndeshje boksi të 11 shtatorit midis Evandeer Holyfield dhe Vitor Belfort në Hollywood, Florida. Ndeshja do të zhvillohet në The Seminole Hard Rock Casino të shtunën. Donald Trump Jr. do të jetë gjithashtu i pranishëm për luftën në Hollywood, Florida. Trump më parë organizoi ngjarje të tjera…

Zyrtare: Nijaz Lena i bashkohet KF” Veleshta”
Qyteti, Slider, Sport

Zyrtare: Nijaz Lena i bashkohet KF” Veleshta”

✍🏻 Zyrtare! KF Veleshta ka kenaqesine t’ju njoftoje se ka arritur marreveshje per sezonin futbollistik 2021-2022 me lojtarin e mirenjohur strugan Nijas Lena. Nijas Lena eshte mesfushor me tipare sulmuese i cili ka nje karriere te madhe ne futbollin vendor dhe ate nderkombetar. Gjate karrieres se tij ai ka luajtur per klube si Renova, Makedonija…

Zyrtare: Arben Tafa firmos për Veleshtën
Slider, Sport

Zyrtare: Arben Tafa firmos për Veleshtën

✍🏻 Zyrtare! Arben Tafa firmos me Veleshtën!👊💪 Qendërmbrojtësi 29-vjeçar vjen nga skuadra e ligës së parë Renova dhe më parë është aktivizuar me ekipe si FC Struga,Horizont Turnovo,Bellasica,Vllaznimi! Klubi i uron mirëseardhjen dhe suksese në vijim! #WelcomeTafa

Legjenda e futbollit, Gerd Muller ndahet nga jeta
Slider, Sport

Legjenda e futbollit, Gerd Muller ndahet nga jeta

Bota e futbollit mban zi, pasi nga jeta është ndarë në moshën 75-vjeçare një ndër sulmuesit më të mëdhenj të historisë së futbollit, “Der Bomber”, Gerd Muller. Ish-sulmuesi legjendar i Bayern Munich dhe Gjermanisë vuante nga demenca dhe kohët e fundit jetonte në një shtëpi të përshtatur për gjendjen e tij të rënduar. Prej muajsh…

Betim Ibraimi e realizoi me sukses sfidën me 4 km notim, 180 km çiklizëm dhe 44 km vrap për 13 orë, me qëllim humanitar për mbledhjen e mjeteve për ndërtimin e objektit me iniciativë të Ergin Borovës (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Betim Ibraimi e realizoi me sukses sfidën me 4 km notim, 180 km çiklizëm dhe 44 km vrap për 13 orë, me qëllim humanitar për mbledhjen e mjeteve për ndërtimin e objektit me iniciativë të Ergin Borovës (FOTO)

Dje sportisti Betim Ibraimi e realizoi me sukses sfiden e IRON MAN apo triatllonit: 4 km Notim, 180 km çiklizëm dhe 44 km vrap në një kohë për rreth 13 orë, me qëllim humanitar për solidarizim dhe mbledhjen e mjeteve për ndërtimin e objektit me iniciativë të Ergin Borova. Care For Disabled Kids (CFDK) është…

Zyrtare/ Leo Messi largohet nga Barcelona
Slider, Sport

Zyrtare/ Leo Messi largohet nga Barcelona

Edhe zyrtarisht, Lionel Messsi largohet përfundimisht nga Barcelona. Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re ishte arritur ditën e sotme, raporton Gazeta Express. Sipas Barcelonës, nuk mund të firmosej ajo marrëveshje për shkak të pengesave financave dhe rregullave…

1 2 3 4 57
Struga Ekspres