Uncategorized

Ankohemi nga skamja, por xhepat e këngëtarëve i mbushim plotë me para! (FOTO)
Slider, Uncategorized

Ankohemi nga skamja, por xhepat e këngëtarëve i mbushim plotë me para! (FOTO)

Qytetarët e Maqedonisë ankohen për skamjen e madhe me të cilën perballen cdo ditë, por një panoramë tjetër paraqitet nëper dasma apo gëzime të tjera familjare, të cilat zhvillohen zakonisht në sezonin e verës. Kengetaret qe llogariten si me te njohur dhe profesionist ne skenat shqiptare,pervec cmimit te larte qe caktojne per te performuar neper…

Ja si mund ti largoni minjtë nga shtëpia pa ndihmën e kurtheve
Slider, Uncategorized

Ja si mund ti largoni minjtë nga shtëpia pa ndihmën e kurtheve

Miu në shtëpi mund të shkaktojë një sërë problemesh, prej dëmtimit të murëve e deri tek shkaktimi i sëmundjes së salmonellës. Shoqata Britanike e Kontrollit të Pesticideve thotë se është e rëndësishme që të hiqen shpejt minjtë, pasi minjtë janë të adaptueshëm, shumë të lëvizshëm dhe rriten me shpejtësi. Si dhe duke rekomanduar kontaktimin me…

Më lini në burg, dua të dobësohem! (FOTO)
Slider, Uncategorized

Më lini në burg, dua të dobësohem! (FOTO)

“Më lini në burg, dua të dobësohem”. Kjo është kërkesa e pabesueshme që një qytetare sllovene, Branka Virant ka formuluar para gjykatëses Mladenka Paro Rudiç në Kroaci. 41-vjeçarja, banore në Ljubjanë, ka dashur të qëndrojë edhe 30 ditë më shumë në burg, pavarësisht se iu dha mundësia t’i jepej liria. Gjykatësja nuk mundi t’ia plotësojë…

Ja çfarë thotë Kurani për borën
Slider, Uncategorized

Ja çfarë thotë Kurani për borën

Në Kuran, nuk përmendet bora, por përmenden terma të tjerë që tregojnë të ftohtët dhe acarin. Kurani nuk e përmend dëborën, pasi ai u drejtohet arabëve të cilët nuk e njihnin borën. Vetëm ata që merreshin me tregti dhe udhëtonin drejt vendeve ku binte borë, e dinin si është bora. Vendet me të cilat arabët…

Vritet tigri që mbyti 13 njerëz
Uncategorized

Vritet tigri që mbyti 13 njerëz

Një tigër që kishte mbytur 13 njerëz në Indi është vrarë me armë zjarri nga autoritetet indiane, raporton BBC, transmeton Gazeta Express. Tigri 6 vjeçar kishte arritur t’i kalonte rrethojat në xhunglën e shtetit perëndimor të Maharashtras që para dy vitesh. Aktivistët për mbrojtjen e të drejtave të kafshëve kishim mbajtur një kampanjë për ta…

A zgjasin lidhjet që lindin në internet?
Slider, Uncategorized

A zgjasin lidhjet që lindin në internet?

Mendon se shpirtin binjak mund ta gjesh përmes internetit? Nuk gabohesh aspak. Të paktën këtë thonë statistikat e analizuara nga universiteti i Çikagos. Takimet online garantojnë një dialog më të mirë mes çiftit, -thotë studimi i këtij universiteti, sipas të cilit, çiftet që lindin përmes komunikimit në internet janë më solide dhe më të lumtur…

1 2 3 4 24
Struga Ekspres