Saturday, May 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeUncategorizedVuçiq: Vizita e Kurtit në Maqedoni – skandal, e promovoi idenë e...

Vuçiq: Vizita e Kurtit në Maqedoni – skandal, e promovoi idenë e “Shqipërisë së Madhe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur skandal vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në Tetovë të Maqedonisë së Veriut.

“Aty u promovua ideja e ‘Shqipërisë së Madhe’, u shfaqën simbolet e ‘Shqipërisë së Madhe’. Ai paraqitet si kryeministër i të gjithë shqiptarëve dhe kryeministër i Tetovës”.

“Është hapur rruga Adem Demaqit, i cili ka qenë edhe mentor dhe idhull i Albin Kurtit”, tha Vuçiq për Tv Pink./Klankosova.tv

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments