Sport

Kjo është Blerina Asani nga Zagraçani i Strugës, talentja që shkëlqen te ekipi gjerman i Bayer Leverkusen (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Kjo është Blerina Asani nga Zagraçani i Strugës, talentja që shkëlqen te ekipi gjerman i Bayer Leverkusen (FOTO)

Blerina Asani është 15 vjeçarja nga Zagraçani qe jeton në Gjermani e cila luan per ekipin e Bayer Leverkusen U17 në Bundesligen Gjermane, shkruan Struga Ekspres. Mbrojtësja 15 vjeçare nga Zagraçani po shkëlqen në ekipin gjerman,këtë e dëshmojnë edhe mediat gjermane të cilat i kanë kushtuar vemendje të veçantë Blerina Asanit. Të dielen e kaluar…

Ke qime në vesh? Urgjent tek mjeku
Shëndetësi, Sport

Ke qime në vesh? Urgjent tek mjeku

Qimet e zeza brenda veshit mund të tregojnë një sulm në zemër. Sipas një letre të vitit 1984 të botuar në New England Journal of Medicine, ekziston një lidhje e fortë midis qimeve të kanalit të veshit dhe sëmundjes së arteries koronare. Sakaq grupi i mjekëve, duke përfshirë Richard F. Wagner të Boston University Medical…

“Fc Struga Trim & Lum” ka trajner të ri, ja cili është
Qyteti, Slider, Sport

“Fc Struga Trim & Lum” ka trajner të ri, ja cili është

Nexhat Husein më nuk është trajner i Struga Trim Lum, njoftojnë nga klubi strugan përmes faqes së tyre në facebook. Ata e falënderojnë trajnerin për bashkëpunimin e deritanishëm. Huseinin do ta zëvendësoj Aleksandar Tancevski. “Fc Struga Trim & Lum vendosi të shkëpusë bashkëpunimin me trajnerin Nexhat Husein, pas një periudhe 1 vjecare. Duke analizuar situatën…

Ja pse duhet konsumuar çdo ditë arra
Shëndetësi, Sport

Ja pse duhet konsumuar çdo ditë arra

Një studim i ri tregon se përse duhen konsumuar çdo ditë arra Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, me udhëheqës Doktor Penny Kris Eteron, thuhet se konsumimi çdo ditë i arrave lufton sëmundjet e zemrës. Sipas ekspertit Penny Kris Eteron të konsumosh arra ose vaj arrash…

Këta janë tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (FOTO)
Slider, Sport

Këta janë tetë futbollistët e vetëm që kanë fituar Kupën e Botës, Ligën e Kampionëve dhe Topin e Artë (FOTO)

Zidane, Muller, Ronaldinho dhe Charlton, janë në mesin e tetë futbollistëve të vetëm që kanë fituar çmimet më të rëndësishme në karrierë. Kupa e Botës, Liga e Kampionëve dhe Topi i Artë, janë trofetë që ëndërron çdo lojtarë, por të paktë mund t’i bëjnë ëndrrat realitet. Lionel Messi e ka fituar pesë herë Topin e…

Shqiptari “shkatërron” gjeorgjianin
Slider, Sport

Shqiptari “shkatërron” gjeorgjianin

Kampioni shqiptar në WBO Inter-Continental pak më parë zhvilloi duelin e tij të 30-të me radhë ndaj gjeorgjianit Badri Kereselize, të cilin e mposhti me nokaout në raundën e parë. Ai dëshmoi edhe njëherë se nuk është rastësisht kampion në versionin WBO Inter-Continental. Gjeorgjiani nuk mundi ti bëjë ballë as edhe një raund të vetëm….

1 11 12 13 14 15 21
Struga Ekspres