Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderMekgregor: Nurmagomedov është i mirë, por jo edhe i shkëlqyer

Mekgregor: Nurmagomedov është i mirë, por jo edhe i shkëlqyer

Ylli irlandez i “UFC”-s, Konor Mekgregor nuk mendon se Khabib Nurmagomedov është më i miri i të gjitha kohërave në artet e përziera marciale. MekGregor vlerëson se Khabibi ka një përqindje të vogël të fitoreve me nokaut, nuk ka goditje të forta dhe këto bëjnë që ai të jetë i mirë, por jo edhe i shkëlqyer.

“Po, i mirë, por jo i shkëlqyer. Përqindje e vogël e nokauteve, nuk mund të godas fort. Kurrë nuk bëri progres në ngritje në peshë, edhe pse ishte i fokusuar të ngritej në kategori. U largua nga luftërat disa herë. U pensionua herët. Të gjitha këto e çojnë drejt një luftëtari të mirë, por jo të shkëlqyer. Ai kishte disa muaj të mirë, kaq”, ka mes tjerash Mekgregor.

Khabib Nurmagomedov e kishte mposhtur MekGregorin në një duel mes tyre, duke e obliguar ta dorëzonte meçin para kohe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments