Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiRekord historik në RMV/ Talenti i shkëlqyer Dion Shabani nga Kalishti i...

Rekord historik në RMV/ Talenti i shkëlqyer Dion Shabani nga Kalishti i Strugës i vetëm fiton 110 pikë me ekipin KB” Drini i Zi”, shkatërron Rabotniçkin në Shkup ( FOTO)

Ndeshja e sotme nga Liga U14 e Maqedonisë do të mbetet rekord në historinë e basketbollit në vend, shkruan Struga Ekspres.

Në sallën sportive “Kale” ne Shkup u takuan ekipet pionere të Rabotniçkit dhe Crn Drim (DRINI I ZI) në kuadër të kampionatit në këtë garë ku skuadra nga Struga fitoi me rezultat të thellë 130-84.

Ndeshja u vulos nga lojtari i Crn Drim (DRIN i ZI), Dion Shabani, i cili shënoi 110 pikë, që është një rekord i ri në basketbollin maqedonas ku rekordi paraprak ka qenë 105.

Kjo nuk është ndeshja e parë e tillë e Shabanit. Në tetor të vitit 2023, në duelin me Feniksin nga e njëjta garë, ai shënoi 88 pikë, në fitoren ndaj Feniksit me rezultat 94-90.

Ky rezultat dhe sukses i madh vjen edhe fal punës së palodhur të trajnerit të ekpit të Basketbolit, Petar Çoçoroski, i cili punon prej shumë vitesh me përkushtimin më të madh me të gjitha moshat.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments