Shëndetësi

Shëndetësi, Slider

Ja pse nuk mund të largoni mendimet e padëshiruara nga koka

A keni dëshiruar ndonjëherë të ndaloni së menduari për diçka që nuk ia vlen? Ekzistojnë shumë njerëz që shqetësohen për gjëra, shpesh herë të parëndësishme dhe shkencëtarët kanë zbuluar arsyen. Ata kanë identifikuar një kimikat në kujtesë që na lejon të zhdukim mendimet e padëshiruara. Zbulimi arrin të shpjegojë se gjithçka vjen nga simptoma e…

Shëndetësi, Slider

Këto janë shenjat e prezencës së gurëve në veshka

Dhimbjet dhe faktorët që ndikojnë në urinim jo normal janë shenjat kryesore. Gurët në veshka shkaktojnë dhimbje serioze, për shkak se ngujohen në traktin urinar. Në vazhdim po ju paraqesim gjashtë shenja të prezencës së gurëve në veshka. 1. Dhimbje abdominale ose në shpinë 2. Ndryshim i ngjyrës së urinës 3. Urinim i shpeshtë dhe…

Shëndetësi, Slider

Pija që ndihmon me kapsllëkun

Kapsllëku është një çështje e shpeshtë shëndetësore që shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë moshën, ushqyerjen jo të duhur, mungesën e aktivitetit fizik, marrjen e pamjaftueshme të ujit, mungesën e fibrave dhe të ngjashme. Për më tepër, kapsllëku mund të ndodhë si pasojë e ndonjë gjendje tjetër shëndetësore dhe në këtë rast duhet të…

Shëndetësi, Slider

Ky është çaji që shëron mbi 50 sëmundje

Me këtë çaj magjik, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore Në fakt, mund të jetë aq e fuqishme sa të ndihmojë në trajtimin e çmendurisë e madje edhe kancerit,e shumë sëmundje të tjera. Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Çaji ka prejardhjen nga India. Përbërësit: ½ e lugës së gjellës xhenxhefil ½…

Ngjyra e syve, çfarë thotë për personalitetin tuaj
Shëndetësi

Ngjyra e syve, çfarë thotë për personalitetin tuaj

Me siguri edhe juve keni dëgjuar se sytë janë pasqyra e shpirtit dhe shpirti është drejtori i jetës sonë. Ndoshta edhe juve ju ka lindur ndonjëherë kureshtja të shihni përtej ngjyrës së syve të dikujt. Në këtë material ne do të sjellim për ju disa karakteristika të karakterit të personave bazuar në ngjyrën e syve…

Nëse i shihni këto shenja në thonjtë tuaj, urgjent tek mjeku
Shëndetësi

Nëse i shihni këto shenja në thonjtë tuaj, urgjent tek mjeku

Thonjtë janë një pasqyrë e shëndetit. Çdo ndryshim i tyre tregon se diçka nuk funksionon në ndonjë pjesë të trupit. Ndryshimet në thonj, si humbja e ngjyrës, mund të sinjalizojnë sëmundjen e mëlçisë, veshkave dhe mushkërive, anemisë dhe diabetit, shpjegojnë shkencëtarët nga Instituti Amerikan i Dermatologjisë. Shtrirja e thoit në disa shtresa të holla dhe…

1 74 75 76 77 78 82
Struga Ekspres