Bota

Tragjedi e madhe: Motrat shqiptare humbin jetën në një aksident në Gjermani (FOTO)
Bota, Slider

Tragjedi e madhe: Motrat shqiptare humbin jetën në një aksident në Gjermani (FOTO)

Një aksident i rëndë që ndodhi sot në Gjermani mori jetën e dy femrave kosovare. Sipas burimeve të Indeksonline viktimat që humbën jetën në këtë aksident janë motra, të martuara për dy vëllezër. H.Sh dhe F.Sh, emra të njohur për redaksinë humbën jetën në aksid.entin që ndodhi ndërmjet ‘Graben-Neudorf dhe Nochstetten’ të Gjermanisë, pasditen e…

Bie aeroplani me 157 persona në bord, s’ka të mbijetuar
Bota, Slider

Bie aeroplani me 157 persona në bord, s’ka të mbijetuar

Një aeroplan i tipit “Boeing 737” i kompanisë së fluturimeve “Ethiopian Airlines” është rrëzuar gjatë fluturimit nga Adis Ababa në Nairobi të Kenias. Agjencitë e lajmeve kanë raportuar se në këtë aeroplan ndodheshin 149 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit.Kryeministri i Etiopisë, Abiu Ahmed, i ka ngushëlluar familjarët e udhëtarëve, duke thënë se i shpreh…

Vizito të gjitha vendet e botës me “Happy Travel GmbH” – Zvicër (FOTO)
Bota, Slider

Vizito të gjitha vendet e botës me “Happy Travel GmbH” – Zvicër (FOTO)

Agjensioni “Happy Travel GmbH” i cili gjendet në Rümlang’-Zurich” ofron shërbime udhëtimi me autobus, aviobileta ,aranzhmane turistike si dhe udhëtime me tragete. Cilësia e shërbimit, profesionalizmi dhe çmimet konkuruese në treg e kanë bërë lider në Zvicër agjensionin “Happy Travel GmbH”-Zurich. Happy Travel GmbH është partneri juaj kryesor në udhëtimet në të gjitha vendet e…

Njoftim i rëndësishëm për mërgimtarët shqiptar nga “Happy Travel GmbH” – Zvicër (FOTO)
Bota, Slider

Njoftim i rëndësishëm për mërgimtarët shqiptar nga “Happy Travel GmbH” – Zvicër (FOTO)

Agjensioni “Happy Travel GmbH” i cili gjendet në Rümlang’-Zurich” ofron shërbime udhëtimi me autobus, aviobileta ,aranzhmane turistike si dhe udhëtime me tragete. Cilësia e shërbimit, profesionalizmi dhe çmimet konkuruese në treg e kanë bërë lider në Zvicër agjensionin “Happy Travel GmbH”-Zurich. Happy Travel GmbH është partneri juaj kryesor në udhëtimet në të gjitha vendet e…

Ja pse festohet Dita e Gruas
Bota, Slider

Ja pse festohet Dita e Gruas

Dita e Gruas e ka prejardhjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është shënuar për herë të parë më 28 shkurt 1909. Kjo ditë është shënuar me nxitjen, frymëzimin e Partisë Socialite të Amerikës. Kështu është përkujtuar për katër vite, deri më 1913, të dielën e fundit të shkurtit.Në vitin 1910, u organizua “Konferencën…

Shpendim Aliu nga Ladorishti i Strugës drejton në Zvicër agjensionin “Happy Travel GmbH”. Vizito vendet më të bukura të botës me çmimet shumë të lira (FOTO)
Bota, Slider

Shpendim Aliu nga Ladorishti i Strugës drejton në Zvicër agjensionin “Happy Travel GmbH”. Vizito vendet më të bukura të botës me çmimet shumë të lira (FOTO)

Agjensioni “Happy Travel GmbH” i cili gjendet në Rümlang’-Zurich” ofron shërbime udhëtimi me autobus, aviobileta ,aranzhmane turistike si dhe udhëtime me tragete. Cilësia e shërbimit, profesionalizmi dhe çmimet konkuruese në treg e kanë bërë lider në Zvicër agjensionin “Happy Travel GmbH”-Zurich. Happy Travel GmbH është partneri juaj kryesor në udhëtimet në të gjitha vendet e…

Nesër është Nata e Madhe e Regaibit
Bota, Slider

Nesër është Nata e Madhe e Regaibit

Regaib, në gjuhën arabe është shumësi i fjalës “ragibe”, që do të thotë se kjo është nata e dhuntive, dhuratave, shpërblimeve dhe nxitëse për vepra të mira. Nata e mirë Regaib, sipas kalendarit hënor, bie natën e xhumasë së parë (nata që lidh ditën e enjte dhe të premte) të muajit Rexhep, i cili është…

Kjo është 1 mijë franga e re e Zvicrës (FOTO)
Bota, Slider

Kjo është 1 mijë franga e re e Zvicrës (FOTO)

Banka Qendrore e Zvicrës, ka prezantuar sot versionin e ridizajnuar të bankënotës 1,000 frangëshe. Bankënota e re është “më e vogël dhe më e lehtë” për dallim nga dizajni i kaluar dhe ka “masë të mjaftueshme të mbrojtjes” kundër falsifikimit, thuhet në komunikatën e Bankës Popullore të Zvicrës. Bankënota ka ngjyrë vjollce dhe të verdhë,…

1 2 3 4 5 79
Struga Ekspres