Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaQytetarët inçizojnë live momentin kur tërmeti në Turqi shemb një minare të...

Qytetarët inçizojnë live momentin kur tërmeti në Turqi shemb një minare të xhamisë (VIDEO)

Qytetarët incizojnë live momentin kur tërmeti në Turqi shemb një minare të xhamisë

Tërmeti me magnitudë deri në 7.8 që ka prekur Turqinë e që ka shkaktuar shumë viktima e dëme materiale, ka rrënuar edhe objekte kulturore e fetare. Kamerat amatore kanë kapur edhe momentin e rrënimit të një minareje të një xhamie.

Mediat turke që kanë raportuar momentin e rrënimit të minares, thonë se ky rast ka ndodhur në Adana Sariçam.

Sipas raportimeve regjistrimi i pamjeve është bërë nga kamera amatore të qytetarëve që ndodheshin në atë moment duke marrë pamje të dëmeve që i kishte shkaktuar tërmeti i ndodhur më herët.
Nuk raportohet që rrënimi i minares të ketë shkaktuar ndonjë viktimë, edhe pse pas rrënimit dëgjohen britma të njerëzve, por duket të kenë ndodhur nga paniku dhe frika.

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments