Friday, February 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaTërmeti në Turqi dhe Siri, numri i të vdekurve shkon mbi 4890

Tërmeti në Turqi dhe Siri, numri i të vdekurve shkon mbi 4890

Numri i të vdekurve shkon në më shumë se 4800

Në Turqi, numri i njerëzve që kanë vdekur për shkak të tërmetit është rritur në 3381, sipas autoritetit të vendit për fatkeqësitë.

Orhan Tatar, një zyrtar në Autoritetin e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), thotë se 20 mijë e 426 të tjerë janë lënduar dhe 5775 ndërtesa janë shembur, raporton BBC.

Numri i ri e çon numrin e kombinuar të vdekjeve në Turqi dhe Sirinë fqinje në 4 mijë e 890.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments