/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 518 të prekurit me koronavirus dhe 9 të vdekurit
Maqedoni, Slider, Uncategorized

Filipçe: Ja nga cilat qytete të Maqedonisë janë 518 të prekurit me koronavirus dhe 9 të vdekurit

Në 24 orët e fundit, u kryen 2367 teste dhe 518 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 261
– Kumanovë 13
– Shtip 19
– Prilep 21
– Tetovë 30
– Strugë 5
– Veles 13
– Manastir 21
– Ohër 15
– Kavadarc 11
– Gostivar 10
– Gjevgjeli 11
– Strumica 23
– Kriva Pallanka 4
– Radovish 6
– Kochani 11
– Probishtip 6
– Berovë 2
– Valandovë 3
– Vinica 2
– Dellçevë 3
– Sveti Nikolla 8
– Kërçova 13
– Resnjë 6
– Negotinë 1

9 persona vdiqën, katër pacientë nga Shkupi (36, 60, 65 dhe 53), një pacient nga Shtipi (66), një nga Radovish (72), një nga Strumica (71), një nga Probishtipi (75) dhe një pacient nga Makedonska Kamenica (44).

Deri më tani, gjithsej 231,613 teste të Covid-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 25991, numri i pacientëve të shëruar është 18247, numri i vdekjeve është 883, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 6861.(Struga Ekspres)

October 23, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres