/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
MSH: Sot ka 518 të prekur me koronavirus dhe 9 të vdekur
Maqedoni, Slider

MSH: Sot ka 518 të prekur me koronavirus dhe 9 të vdekur

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 518 raste të reja me koronavirus nga 2 367 testime të kryera. Vetëm në qytetin e Shkupit janë regjistruar 261 raste. Në Tetovë janë regjistruar 30 raste, Strumicë 23, Manastir 21, Kërçovë dhe Kumanovë nga 13 raste. Ministria e Shëndetësisë njofton se betejën me koronavirusin e kanë humbur 9 persona, 4 prej të cilëve janë nga Shkupi, ndërsa viktima më e re është vetëm 36 vjeç. Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se listës së të shëruare në 24 orët e fundit i janë shtuar edhe 200 persona. Aktualisht rastet aktive me koronavirus në vend janë 6 861.

October 23, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres