/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Vazhdojnë luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, raportohet për dhjetra të vdekur.OKB-ja bën thirrje për paqe
Maqedoni, Slider

Vazhdojnë luftimet mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, raportohet për dhjetra të vdekur.OKB-ja bën thirrje për paqe

Luftimet midis Azerbajxhanit dhe Armenisë për rajonin e kontestuar të Nagorno Karabakut vazhduan edhe gjatë natës, tha Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit në një deklaratë të lëshuar të martën. “Forcat kundërshtare u përpoqën të rimarrin territorin e humbur, duke sulmuar në drejtim të qarqeve Fuzuli, Çebrajil, Agdere dhe Terter”, thuhet në deklaratë. Konflikti midis dy…

Aksident mes një autobusi dhe një furgoni, 17 të lënduar
Maqedoni, Slider

Aksident mes një autobusi dhe një furgoni, 17 të lënduar

Sot rreth orës 7:25 minuta në kilometrin e tetë në rrugën magjistrale nga Shtipi drejt Radovishit ka ndodhur një aksident trafiku mes një autobusi dhe një furgoni. Sipas informacioneve të para janë lënduar 17 persona, por që nuk raportohet për lëndime të rënda. Ndryshe, në këtë rrugë po zhvillohen punime në infrastrukturë. Nga Lidhja Auto…

Publikohet video: Skema si u qëllua Azem Hajdari, çfarë i tha Fatmir Haklaj (VIDEO)
Shqipëri, Slider

Publikohet video: Skema si u qëllua Azem Hajdari, çfarë i tha Fatmir Haklaj (VIDEO)

Azem Hajdari doli nga selia e Partisë Demokratike për të verifikuar një makinë të dyshimtë që qëndronte aty prej pak orësh. Ishte pikërisht kjo prita e ngritur ndaj ish-deputetit, i cili u qëllua për vdekje bashkë me truprojën e tij Besim Çerja. Gazetari Ferdinand Dervishi gjatë një interviste në emisionin “Opinion” ka sjellë në variantin…

Zv.ministri Ilir Hasani i pajton dy mjekët kumanovar: Burrat falin e Kumanova ka vërtet burra!
Maqedoni, Slider

Zv.ministri Ilir Hasani i pajton dy mjekët kumanovar: Burrat falin e Kumanova ka vërtet burra!

Zëvendësministri i Shëndetësisë dr. Ilir Hasani ka qetësuar mosmarrëveshjet që ndodhën ditë më parë në spitalin e Kumanovës. Në një postim në rrjetin social facebook zëvendësministri Hasani ka shkruar: Burrat falin e kumanova ka vërtet burra. Ky status i Hasanit është ilustruar me një foto të përbashkët me mjekët Shukri Fazliu dhe Ylber Isufi. Ndryshe…

Mali i Zi lejon shqiptarët të përdorin flamurin kombëtar
Rajoni, Slider

Mali i Zi lejon shqiptarët të përdorin flamurin kombëtar

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi ka vendosur të përdorë flamurin kombëtar shqiptar si simbolin e tyre në Mal të Zi. Qeveria malazeze dha pëlqimin e saj rreth përdorimit të flamujve, himneve dhe ditëve të festave kombëtare të komuniteteve, raporton vijesti.me, përcjell Albinfo.ch. Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi ka vendosur…

Ja sa vite do të qëndroj në burg, Gordana Jankullovska
Maqedoni, Slider

Ja sa vite do të qëndroj në burg, Gordana Jankullovska

Ish-ministrja e brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska është dërguar në burg pasi Gjykata Supreme konfirmoi dënimin për rastin ”Tanku”. Procesi gjyqësor i saj dhe ish-kryeministrit Gruevski vijon prej vitesh, por së fundmi Supremja dhe vendimin e prerë që ajo të vuajë 4 vite burg për shpërdorim detyre. Pikërisht cështja ”Tanku”, që ka të…

Pse po luftojnë Armenia dhe Azerbajxhani dhe pse ky konflikt është i rëndësishëm për botën?
Bota, Slider

Pse po luftojnë Armenia dhe Azerbajxhani dhe pse ky konflikt është i rëndësishëm për botën?

Një nga konfliktet “e ngrira” të Europës ka shpërthyer përsëri. Në të gdhirë të së dielës, ushtria armene i është kundërpërgjigjur blindave dhe avionëve e Azerbajxhanit. Dhjetëra njerëz janë vrarë, duke përfshirë edhe civilë, ndërsa qindra numërohen të plagosur. Në mesin e një konflikti të ashpër, Armenia ngriti pretendimet se fqinji i saj Azerbajxhani filloi…

Turqia teston vaksinën e parë kundër koronavirusit, flet vullnetari: Duam që virusi të eliminohet së shpejti
Bota, Slider

Turqia teston vaksinën e parë kundër koronavirusit, flet vullnetari: Duam që virusi të eliminohet së shpejti

Mjekët turq të hënën i dhanë vaksinën e parë kundër coronavirusit të ri (COVID-19) një punonjësi shëndetësor. Kështu së paku shkruan Anadolu Agency, sipas së cilës, Asım Baştürk, 53-vjeç, doli vullnetar në fazën e tretë të testit të vaksinës të zhvilluar nga Kina. Duke folur për gazetarët, Dr. Mustafa Sait Gönen, dekani i Fakultetit kryesor…

1 2 3 4 5 1,726
error: Content is protected !!
Struga Ekspres