Mobileri Kupa
Reklamo Ketu! Reklamo ketu!

Slider

Gjendet i vdekur 64 vjeçari
Maqedoni, Slider

Gjendet i vdekur 64 vjeçari

Një burrë nga Shkupi dje është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Aerodrom, njofton MPB. “Më datë 15.08.2022, rreth orës 11:45, në Stacionin e Policisë në Aerodrom është raportuar se në shtëpinë e tij në zonën e Aerodromit është gjetur i vdekur B.A.(64)”, thonë nga MPB. Nga MPB shtojnë se mjeku i Emergjencës…

Struga një vit pa atdhetarin Shefit Iljazi, simboli i rezistencës dhe besnik i idealeve të larta
Kulturë, Qyteti, Slider

Struga një vit pa atdhetarin Shefit Iljazi, simboli i rezistencës dhe besnik i idealeve të larta

NJOFTIM Më 17.08.2022 e Mërkurë ora 11.oo Varrezat e qytetit Strugë Me rastin njëvjetorit të ndarjes nga jeta të atdhetarit, idealistit FLAMURTARIT të parë Shefit Iljazi i cili në 28 Nëntor të vitit 1967 për herë të parë në ish Jugosllavinë titiste me disa shokë ngriti Flamurin Kombëtar! Për këtë veprim Xha Shefiti u dënua…

Partitë në pushtet nuk kanë konsensus për rekomandimet historike me Bullgarinë
Maqedoni, Slider

Partitë në pushtet nuk kanë konsensus për rekomandimet historike me Bullgarinë

Nuk ka konsensus në koalicionin qeverisë rreth rekomandimeve të miratuara të Komisionit të përzier historik për librat dhe kremtimin e përbashkët të figurave historike me Bullgarinë. Nga partia e Pavle Trajanovit, ngjashëm sikurse opozita, akuzuan se po hapet një proces i bullgarizimit të Maqedonisë. Sipas Lidhjes Demokratike, duhet të shihen rreziqet nga pranimi i rekomandimeve…

Aleanca e Strugës: BDI pasi e mbushi Spitalin e Përgjithshëm në Strugë me familjarë të tarafit të Ramis Merkos, tani mundohet të largojë pa asnjë arsyetim mbi 40 të punësuar
Qyteti, Slider

Aleanca e Strugës: BDI pasi e mbushi Spitalin e Përgjithshëm në Strugë me familjarë të tarafit të Ramis Merkos, tani mundohet të largojë pa asnjë arsyetim mbi 40 të punësuar

Dega e ASH – në Strugë, pasi që ka marrë një sërë denoncimesh, përmes telefonatave dhe porosive me sms, tek perfaqësuesit politik, por edhe tek disa këshilltarë të ASH – Dega në Strugë, nga një pjesë e personelit mjeksor dhe stafit tjetër profesional, të punësuar me Kontratë në kohë të caktuar në Spitalin e Përgjithshëm…

38 vjeçari arrestohet në Qafethanë
Maqedoni, Slider

38 vjeçari arrestohet në Qafethanë

Në vendkalimin kufitar “Qafethanë” ,punonjës policie kanë privuar nga liria 38-vjeçarin O.M. nga Republika e Shqipërisë. Pas kontrolleve kufitare, u konstatua se në regjistrat zyrtar është në Stop List me masën “arrestë”. Personi i është dorëzuar zyrtarëve policorë nga Stacioni Policor Strugë për procedurë të mëtutjeshme, njofton MPB-ja e Ohrit. (Struga Ekspres)

Suspendohet nga puna, prokurorja Vilma Ruskoska
Maqedoni, Slider

Suspendohet nga puna, prokurorja Vilma Ruskoska

Shefja e prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskoska është suspenduar nga puna. Prokurori Publik ka njoftuar se ka filluar një procedurë disiplinore për të përcaktuar përgjegjësinë e tre prokurorëve publikë. “Në pajtim me nenin 93 të Ligjit për Prokuroritë Publike, Prokurori Publik i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot ka…

Mickoski infektohet me virus
Maqedoni, Slider

Mickoski infektohet me virus

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka rezultuar pozitiv me Covid-19, përcjell TV21. Nga partia thonë se për këtë arsye edhe është anuluar vizita e tij në Mavrovë dhe Rostushë. “Shkak për anulimin është shfaqja e simptomave të Covid 19 te kryetari i partisë Mickoski, gjatë së cilës është bërë testi i shpejtë i antigjenit, ku…

Nga 1 shtatori masa për kursimin e energjisë në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Nga 1 shtatori masa për kursimin e energjisë në Maqedoni

Qeveria miratoi masa për kursimin e energjisë elektrike deri në 15 për qind, përcjell TV21. Për amvisëritë dhe kompanitë do të ketë rekomandime ndërsa për institucionet shtetërore do të ketë detyrime specifike që duhet të respektohen nga punonjësi, në të kundërt të njëjtit do të sanksionohen. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi njoftoi se masat do…

Zvicra po kërkon punëtorë, mbi 12 mijë vende të lira pune
Bota, Slider

Zvicra po kërkon punëtorë, mbi 12 mijë vende të lira pune

Numri i vendeve të lira është rritur ndjeshëm javët e fundit. Zvicra është në kërkim të punëtorëve, mungesa e fuqisë punëtore ka filluar të vërehet në shumë sektorë, veçanërisht në kompanitë e mëdha, transmeton albinfo.ch. Numri i vendeve të lira është rritur ndjeshëm javët e fundit. Referuar njoftimeve për nevojë pune, janë gjithsej 12 400…

1 2 3 4 2,324
Struga Ekspres