/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente
Kosovë, Slider

Punëtorët teknikë shëndetësorë kërkojnë të përfshihen në pakon emergjente

Punëtorët teknik të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) të mërkurën kanë protestuar duke kërkuar që të përfshihen në listat e shtesave prej 300 euro të ndara nga Qeveria e Kosovës, për rrezikshmëri në punë gjatë kohës së pandemisë. Në protestë kanë marrë pjesë punëtorë nga administrata, recepsionistët, vozitësit e autoambulancave, sigurimit, shërbyesit e…

Luajtën me numrat e njëjtë për 40 vjet, më në fund tre vëllezërit fituan llotarinë, ja me cilët numra
Bota, Slider

Luajtën me numrat e njëjtë për 40 vjet, më në fund tre vëllezërit fituan llotarinë, ja me cilët numra

Tre vëllezërit që kanë luajtur të njëjtat numra lotarie së bashku për 40 vjet kanë fituar 511,000 dollarë. Treshja ishte një nga dhjetë fituesit e një çmimi në një ndarje në shortin e së shtunës TattsLotto. Një nga vëllezërit – nga Richmond, Victoria – zbuloi se grupi luante të njëjtat numra çdo javë, përcjell. “Nuk…

Diplomova, por punë nuk gjeta asnjëherë
Qyteti, Slider

Diplomova, por punë nuk gjeta asnjëherë

Autor: Mujaser Mamuti 📗Diplomova por punë nuk gjeta asnjëherë!🤔 Këto ishin fjalët që i ndëgjova bisedën e fundit që kisha me një mik timin, që nuk e kisha takuar prej kur i përfunduam studimet në Univerzitetin e Tetovës. Labinoti djalë i sjellshëm dhe shumë i mençur me nota 10 në studime, por kur diplomoi kishte…

Nxënësit e shkollave “Ibrahim Temo” dhe “Niko Nestor” në Strugë do të protestojnë kundër mësimit online dhe kërkojnë bojkotimin e mësimit
Qyteti, Slider

Nxënësit e shkollave “Ibrahim Temo” dhe “Niko Nestor” në Strugë do të protestojnë kundër mësimit online dhe kërkojnë bojkotimin e mësimit

Nxënësit e dy shkollave në Strugë, të enjten në ora 11:00 në ambientet e këtyre dy shkollave do të protestojnë kundur mësimit online dhe duke kërkuar bojkotimin e mësimit online, informon Struga Ekspres. Ata kërkojnë nga mësimëdhënësit,nxënësit, prindërit, që ti bashkohen kësaj proteste për ta bojkotuar mësimin online dhe duke kërkuar mësim me prezencë fizike….

MSH: Sot në Maqedoni ka 8 të vdekur dhe 112 të prekur me koronavirus
Maqedoni, Slider

MSH: Sot në Maqedoni ka 8 të vdekur dhe 112 të prekur me koronavirus

Ministria e shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit (28/29.09.2020) janë kryer 1372 teste, ndërkohë që janë regjistruar 112 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-46, Kumanovë-7, Prilep-2, Tetovë-1, Strugë-6, Veles-4, Manastir-7, Ohër-4, Gostivar-3, Strumicë-11, Radovish-3, Koçanë-4, Probishtip-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-2 dhe Resnjë-1. Ndërkohë Instituti i Shëndetit…

Filipçe: Sot Struga ka 6 të prekur me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Sot Struga ka 6 të prekur me koronavirus

Ministria e shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit (28/29.09.2020) janë kryer 1372 teste, ndërkohë që janë regjistruar 112 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-46, Kumanovë-7, Prilep-2, Tetovë-1, Strugë-6, Veles-4, Manastir-7, Ohër-4, Gostivar-3, Strumicë-11, Radovish-3, Koçanë-4, Probishtip-1, Berovë-1, Vallandovë-1, Vinicë-1, Delçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-4, Kërçovë-2 dhe Resnjë-1. Ndërkohë Instituti i Shëndetit…

Arrestohet indiani në Qafethanë, kapet me pasaportë false
Maqedoni, Slider

Arrestohet indiani në Qafethanë, kapet me pasaportë false

Policia Kufitare në Qafë Thanë ka vënë në pranga një shtetas indian, pasi tentoi të dilte nga Shqipëria me pasaportë të dyshuar si të falsifikuar.Procedohet penalisht edhe 1 shtetas polak të cilit iu gjet në mjet, 1 armë gjuetie pa lejen përkatëse. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e aktivitetit të kundërligjshëm…

Filipçe: Janari pritet të jetë periudha më e rrezikshme
Maqedoni, Slider

Filipçe: Janari pritet të jetë periudha më e rrezikshme

Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe theksoi se muaji janar i vitit të ardhshëm do të jetë periudha më e rrezikshme me koronavirusin. Ai këtë paralajmërim e bëri në emisionin “Top Tema” në TV Telma. Sipas tij, janari është periudha kur do të përfundojë cikli prej dy muajve kur njerëzit kohën më…

1 2 3 4 1,726
error: Content is protected !!
Struga Ekspres