/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

”Sanofi” & GSK: Kostoja e vaksinës anti COVID-19 më pak se 10 euro
Shëndetësi, Slider

”Sanofi” & GSK: Kostoja e vaksinës anti COVID-19 më pak se 10 euro

Kostoja e vaksinës së ardhshme, e zhvilluar nga laboratorët ”Sanofi” dhe GSK kundër Covid-19 nuk është përcaktuar ende plotësisht, por do të jetë më pak se 10 euro për dozë, deklaroi Olivier Bogillot, president i ”Sanofi France”, për France Inter. Duke folur për çmimin prej rreth 2,50 euro për dozë, të njoftuar nga konkurrenti anglo-suedez…

Kjo recetë popullore shëron dhjetra sëmundje
Shëndetësi, Slider

Kjo recetë popullore shëron dhjetra sëmundje

Ky ilaç hudhre që do lexoni sot është një domosdoshmëri për të gjithë ata që kujdesen për shëndetin e tyre. Mbani në mend se ky ilaç bën mrekulli për shëndetin tuaj, dhe është gjithashtu i dobishëm për heqjen e kripës nga trupi, pastron gjakun, përforcon sistemin imunitar dhe enët e gjakut, forcon zemrën dhe përmirëson…

Venko Filipçe: Nxënësve me temperaturë të lartë nuk do t’u lejohet të futen në shkolla
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Venko Filipçe: Nxënësve me temperaturë të lartë nuk do t’u lejohet të futen në shkolla

Nxënësit e klasave të para, dyta dhe të treta do të mund të jenë prezent nëpër shkolla, vetëm nëse nuk kanë temperaturë të lartë trupore. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp tha se të gjithë nxënësve dhe të punësuarve, para hyrjes në shkolla do t’u matet temperatura, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Ata…

Filipçe: Vjeshta sjell shumë rreziqe, virusi dëshmoi se është i paparashikueshëm (VIDEO)
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Filipçe: Vjeshta sjell shumë rreziqe, virusi dëshmoi se është i paparashikueshëm (VIDEO)

Stina e vjeshtës sjell shumë rreziqe, ndërsa virusi dëshmoi se është i paparashikueshëm. Kështu paralajmëron ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, përmes një videoje drejtuar opinionit. Ndaj, ai bënë thirrje që të jemi shumë të kujdesshëm. Ai siguron se i kanë bërë përgatitjet e nevojshme për periudhën që na pret. Ndërkaq, shton se Qeveria e re…

Sistemi artificial pankreatik, ja pajisja e re që mban sheqerin nën kontroll
Shëndetësi, Slider

Sistemi artificial pankreatik, ja pajisja e re që mban sheqerin nën kontroll

Një sistem pankreatik artificial mund të ndihmoj fëmijët ta kontrolojnë diabetin, dhe ta mbajnë nivelin e sheqerit në gjak stabil, thuhet në një studim të botuar të mërkurën në “New England Journal of Medicine”. Shkencëtarët studiuan 101 fëmijë midis moshës 6 dhe 13 vjeç për katër muaj në një provë klinike të rastësishme, duke analizuar…

Filipçe: Sivjet do të ketë dyfish më shumë vaksina kundër gripit sezonal
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Filipçe: Sivjet do të ketë dyfish më shumë vaksina kundër gripit sezonal

Këtë e thekson ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në intervistë për televizionin Klan, në të cilën ai thekson se furnizimi i vaksinës kundër Kovid-19 për nevojat e vendit do të bëhet përmes mekanizmit KOVAKS pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë, por edhe përmes ofertës së marrë tashmë nga Polonia, sasitë e nevojshme për vendin do të…

Gjermania bën eksperimentin e rrezikshëm, tri koncerte me 4.000 njerëz për ta testuar përhapjen e koronavirusin
Bota, Shëndetësi, Slider

Gjermania bën eksperimentin e rrezikshëm, tri koncerte me 4.000 njerëz për ta testuar përhapjen e koronavirusin

Gjermania do të ndërmarrë një rrezik të madh ndërkohë që bota përballet me Covid-19 Janë planifikuar tre koncerte pop janë në mënyrë që studiuesit të hetojnë rreziqet e përhapjes së koronavirusit. 4,000 vullnetarë nga 18 deri 50 vjeç u regjistruan për studimin e së Shtunës që mbahet në Leipzig, të kryer nga Universiteti Halle. Ai…

1 2 3 4 5 117
error: Content is protected !!
Struga Ekspres