/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

Boronica ndihmon zemrën dhe trurin, mbron sytë dhe lëkurën
Shëndetësi, Slider

Boronica ndihmon zemrën dhe trurin, mbron sytë dhe lëkurën

Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë trupit dhe mendjes sonë. Boronica ndihmon trurin dhe zemrën, mbron sytë dhe lëkurën. Antioksidantët që gjenden te boronicat, sidomos ato që rriten të egra në tokat shqiptare, neutralizojnë radikalet e lira që nxisin disa sëmundje si ato…

Vedat Muriqi, pozitiv në testet për “Covid 19”
Shëndetësi, Slider

Vedat Muriqi, pozitiv në testet për “Covid 19”

Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit. Sipas ‘Tuttomercatoweb’, aventura e Vedat Muriqit te Lazio do të vonojë për të gjetur startin. Lojtari kosovar ka qenë duke u përballur me një lëndim së fundmi, dhe infektimi me “Covid-19” vetëm sa vështirëson punët për të. Mbetet të shihet nëse…

Kurrë më mos i lani enët me ujë të ftohtë: Ortopedi paralajmëron!
Shëndetësi, Slider

Kurrë më mos i lani enët me ujë të ftohtë: Ortopedi paralajmëron!

Rrezikoni t’i tëholloni kërcet, humbjen e elasticitetit dhe dhembjet Shpëlarja e enëve dhe futja e duarve në ujë të ftohtë aspak nuk u bën mirë nyjave dhe indeve! Specialistët e ortopedisë dhe i traumatologjisë së sistemit kockor-nyjor, shpjegojnë që kjo shprehi shkakton ndryshime artrotike në nyja, tëhollim të kërceve, humbje të elasticitetit dhe dhembje, transmeton…

I infektuar me Covid, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu
Shëndetësi, Slider

I infektuar me Covid, humb jetën kirurgu Agron Menzelxhiu

Një tjetër humbje jete është shënuar nga koronavirusi në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Këtë të dielë ka humbur jetën kirurgu i Sanatoriumit Agron Menzelxhiu, i infektuar me Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga kolegu dhe kushëriri i tij mjeku Petrit Vargu. “Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur…

Mbi 27 milionë të prekur me COVID-19 në të gjithë botën
Shëndetësi, Slider

Mbi 27 milionë të prekur me COVID-19 në të gjithë botën

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, që përpilon të dhënat në lidhje me pandeminë, deri më tani në mbarë botën janë regjistruar 27 milionë e 69 mijë e 726 raste me COVID-19. Numri më i madh i të infektuarve është në SHBA – 6.431.160 raste, pasuar nga Brazili (4.123.000), India (4.114.773), Rusia (1.020.310), Peruja (683. 702),…

A na bën keq të hamë para gjumit?
Shëndetësi, Slider

A na bën keq të hamë para gjumit?

Me siguri s’jeni të vetmit që të paktën një herë keni dëgjuar të thuhet se s’është ide dhe aq e mirë të hash bukë para gjumit. Pse? Përveç kileve që thuhet se shtohen më lehtë, ka pasoja në shëndet. Para së të dilni në përfundimin e kësaj dileme, duhet të dini si funksionon procesi i…

1 2 3 4 117
error: Content is protected !!
Struga Ekspres