/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Ja kush është në Zvicër kundër ndalimit të mbulimit për gratë
Bota, Slider

Ja kush është në Zvicër kundër ndalimit të mbulimit për gratë

Këshilli federal zviceran njoftoi sot se kundërshton referendumin mbi ndalimin e mbulimit të personave në të gjithë vendin, duke iu referuar disa grave myslimane. “Rregullimi i vendeve publike në Zvicër ka qenë tradicionalisht një vendim i kantoneve individuale. Pra, kantonet duhet të vendosin për të futur ndalimin e velit mbi fytyrë,” njoftoi Këshilli. Tani për…

Ish-polici zviceran e kushtëzon me marrëdhënie intime për ti siguruar vizën
Bota, Slider

Ish-polici zviceran e kushtëzon me marrëdhënie intime për ti siguruar vizën

Ish-polici zviceran kërkon marrëdhënie intime për ti siguruar vizën refugjatit irakien Një ish-polic 64-vjeçar nga Kantoni i Fruburgut në Zvicër, të mërkurën është dënuar me burgim me kusht prej 15 muajsh. Gjykata federale e ka konfirmuar dënimin prej 15 muaj burgim me kusht për një ish polic zviceran 64-vjeçar nga Kantoni i Friburgut. Një shtetasit…

Kjo është kënga e re e këngëtares së njohur nga Struga, Leonora Ajdari (VIDEO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Kjo është kënga e re e këngëtares së njohur nga Struga, Leonora Ajdari (VIDEO)

Këngëtarja e njohur strugane Leonora Ajdari para publikut vjen me një version ndryshe të këngës “Gurbeti”. ”Nga njerëzit e mirë dalin gjëra të bukura!? Jam shumë faleminderuese ndaj gjithë “ekipit” bashkëpunues për këtë projekt të realizuar kaq bukur! Music:Vullnet Ibraimi Video:Foto Studio Flash Struga Make up:Junie Dika Istrefi (Monro makeup) Hair:Shqipe Pollozhani Jeni super të…

Kasapët në alarm: Po hani mish me tumor (FOTO)
Shëndetësi, Slider

Kasapët në alarm: Po hani mish me tumor (FOTO)

Këto imazhe po bëjnë xhiron e rrjetit dhe kanë tronditur konsumatorët e mishit. Dy punëtorë me eksperiencë kanë pranuar shitjen e mishit që ka qenë i mbushur me tumore. Në një postim viral në Twitter ata kanë paralajmëruar publikun britanik, por jo vetëm. Ata thonë se tumoret janë prerë nga mishi para se ai të…

Bilall Kasamin e duan që nga Struga deri në Likovë
Maqedoni, Slider

Bilall Kasamin e duan që nga Struga deri në Likovë

Pas shpifjeve të disa portaleve sot, po vijnë rreagime të ashpra nga zyrtar të lartë të Lëvizjes Besa, reagim ka patur edhe nga strukturat dhe aktivistë të kësaj partie. Gjatë mbledhjeve të realizuara nëpër degët e kësaj partie, që nga Likova e deri në Strugë, kërkohet që Bilall Kasami të vazhdojë me udhëheqjen e kësaj…

1 1,178 1,179 1,180 1,181 1,182 1,446
Struga Ekspres