/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Rama tregon xhirollogarinë, “Mos kini frikë nga SHQIPONJA”, ku mblidhen para për gjobën e Shaqirit e Xhakës
Slider, Sport

Rama tregon xhirollogarinë, “Mos kini frikë nga SHQIPONJA”, ku mblidhen para për gjobën e Shaqirit e Xhakës

FIFA ka vendosur që të gjobisë lojtarët e Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka pikërisht për arsye se bënë shqiponjën në ndeshjen me Serbinë në Botërorin 2018 në Rusi. Ndërkohë gjoba për të dy është afro 20 mijë franga përderisa shqiptarët tashmë janë mobilizuar për të ndihmuar në mbledhjen e parave. Është pikërisht kryeministri i…

Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për miratimin e Marrëveshjes me Greqinë
Maqedoni, Slider

Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për miratimin e Marrëveshjes me Greqinë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivnaov, ka sjell vendim që të mos e nënshkruajë dekretin për shpalljen e ligjit për ratifikimin e Marrëveshjes me Greqinë, me të cilën parashihet ndryshimi i emrit Kushtetues nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë së Veriut. “Në kryerjen e funksionit president i Republikës së Maqedonisë gjithmonë veproj me përgjegjësi…

Të gjitha kryhen në “R Control”- Strugë: Tani nuk keni nevojë të shkoni në polici për regjistrimin e veturës (FOTO)
Qyteti, Slider

Të gjitha kryhen në “R Control”- Strugë: Tani nuk keni nevojë të shkoni në polici për regjistrimin e veturës (FOTO)

Kontrolli Teknik për automjete “R Control” që ndodhet përskaj rrugës magjistrale në afërsi të Misleshovës është Qendra ku të gjithë sherbimet merren në një vend, deri te pajisja me targa të makinës .Së fundi në ambientet e “R Control” filloi me punë edhe një zyrë e MPB-së, ku klientët pasi kalojnë procedurën e kontrollit teknik…

Deri të premten s’ndalet shiu
Maqedoni, Slider

Deri të premten s’ndalet shiu

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut, sidomos në pjesën jugore të vendit. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri 18 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 17 deri 24 gradë celcius. Deri të premten pritet që moti të jetë jostabil dhe…

Ushtarët britanikë zbuluan vendin ku femrat shqiptare përdhunoheshin nga serbët (VIDEO)
Kosovë, Slider

Ushtarët britanikë zbuluan vendin ku femrat shqiptare përdhunoheshin nga serbët (VIDEO)

Ushtarët britanikë në vitin 1999 kishin zbuluar në një stacion të policisë serbë një dhomë ku shqiptarët torturoheshin fizikisht. Në një video të realizuar nga mediat e huaja shfaqen mjetet që janë përdorur kundër shqiptarve për ti torturuar dhe vrarë, mjet këto të përdorura nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë. Ushtarët britanikë gjejnë aty…

“Shqiponja nuk është simbol që ka vrarë njerëz”, Thaçi i del krah Xhakës e Shaqirit
Slider, Sport

“Shqiponja nuk është simbol që ka vrarë njerëz”, Thaçi i del krah Xhakës e Shaqirit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbrojtur dy lojtarët e kombëtares së Zvicrës me prejardhje shqiptare që festuan golat e tyre të Botërorit kundër Serbisë me simbolin e shqiponjës të bërë me duar. Por, veprimi Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit, bashkë me Stephan Lichtsteinerin nxiti tensione tek pala serbe që u ankuan duke thënë se…

Zaev: Jap dorëheqje nëse referendumi s’ka sukses
Maqedoni, Slider

Zaev: Jap dorëheqje nëse referendumi s’ka sukses

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, në intervistë për 1TV, i pyetur se a do të jep dorëheqje nëse referendumi për emrin nuk ka sukses është shprehur decid: “Po, do të largohem nga pozita e kryeministrit, nëse nuk ka sukses referendumi në Maqedoni, por jam i sigurt se i njëjti do të ketë sukses”, deklaroi kryeministri…

1 1,179 1,180 1,181 1,182 1,183 1,719
error: Content is protected !!
Struga Ekspres