/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Keni kujdes të madh nga rrëshqitjet e dheut në rrugën Strugë-Dibër
Qyteti, Slider

Keni kujdes të madh nga rrëshqitjet e dheut në rrugën Strugë-Dibër

Komunikacioni nëpër rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndalesa nëpër rrugë të lagështa në pjesët perëndimore dhe jugperëndimore të shtetit, ndërsa në pjesët e tjera rrugët vende-vende janë të lagështa. Reshje me borë të dobët ka në Mavrovë dhe në qafën malore Strazhë, por për momentin nuk paraqet pengesë për zhvillimin e komunikacionit, informon Lidhja Automoto…

Zaev: Vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën për Shqiptarët
Maqedoni, Slider

Zaev: Vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën për Shqiptarët

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se vendin e zëvendëskryeministrit për reforma do ta ruajë për Aleancën për Shqiptarët, ndërsa vendet e zbrazëta të zëvendësministrave nga kjo parti të cilat dje dhanë dorëheqje do të plotësohen pas Vitit të Ri. Duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve, kryeministri Zaev tha se vendi i zëvendëskryeministrit për reforma…

Aksident i tmerrshëm, një i vdekur dhe një i lënduar
Maqedoni, Slider

Aksident i tmerrshëm, një i vdekur dhe një i lënduar

Pas një aksidenti komunikacioni që ndodhi mbrëmë në bulevardin “Serbia” në Shkup, shoferi i një automjeti taksi vdiq, ndërsa një person është lënduar më rëndë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 01:25 kur një automjet i markës “Audi A4” i drejtuar nga GJ.D (28) është përplasur me një automjet “Peugeot 207” i drejtuar nga A.M (60)…

Diaspora për Strugën përkrah protestën në Shkup
Maqedoni, Qyteti, Slider

Diaspora për Strugën përkrah protestën në Shkup

Diaspora per Strugen per Media Protesta e neserme ne Shkup Diaspora per Strugen perkrah protesten qe neser eshte organizuar ne Shkup. Diaspora per Strugen ben thirrje qe gjith populli Shqiptar ti bashkohet protestes, le te jete ky fillimi i nje revulucioni Shqiptar per te rrezuar sherbeteroret Shqiptar te cilet prej pavarsise se Maqedonise na roberojne,…

Martohet me tri gra për një ditë (VIDEO)
Bota, Slider

Martohet me tri gra për një ditë (VIDEO)

Dhëndri i njohur vetëm si Ssemanda nga Kampala e Ugandës, ka marrë për nuse dy motra, ndërsa ka bashkëshorten në shtëpi me të cilën vuri kurorë para 20 vitesh. Meqenëse kurrë nuk kishte organizuar ceremoni martesore, 48-vjeçari vendosi ta bënte një të vetme, pasi nuk kishte të holla për më shumë, transmeton Telegrafi. “Gratë e…

Fotografi të rralla nga varrimi i Naim Frashërit
Shqipëri, Slider

Fotografi të rralla nga varrimi i Naim Frashërit

Naim Frashëri është poeti më i madh i Rilindjes Kombëtare. Ai shkroi gjithë jetën për vendit e vet, por ndërroi jetë në Turqi. Për të nderuar veprimtarinë e tij, eshtrat u sollën nga Stambolli në atdhe, në vitin 1937. Italianët i ndërtuan një varr monumental e për rrjedhojë i riorganizuan një ceremoni tjetër në 1940…

Zaevit i tkurret koalicioni
Maqedoni, Slider

Zaevit i tkurret koalicioni

Largimi i Aleancës për Shqiptarët nga Qeveria e Maqedonisë, ka ngushtuar numrat e shumicës parlamentare, e cila tani ka 61 deputetë nga 120 sa numëron Kuvendi, pra aq edhe sa duhet për votimin e Qeverisë, përcjell Albeu.com. Shumica parlamentare, me largimin e dy deputetëve të Aleancës kishte mbetur me 60 deputetë, por në radhët e…

BESA dhe Aleanca në ballë të protestave
Maqedoni, Slider

BESA dhe Aleanca në ballë të protestave

Këshilli i Familjarëve të rastit Lagja e Trimave, bashkë me Shoqatën e të Burgosurve dhe te Përsekutuarve Politik, OVL UÇK dhe përfaqesues të disa asociacioneve të tjere nesër do të organizojnë një protestë kundër dënimeve drakonike nga gjyqet për të cilët disa institucione relevant ndërkombëtar kanë deklaruar se janë të partizuar. Sipas disa mediave mësohet…

1 1,168 1,169 1,170 1,171 1,172 1,458
Struga Ekspres