Bota

Zvicra ka nevojë për punë, për këto profesione
Bota, Slider

Zvicra ka nevojë për punë, për këto profesione

Mungesa e punëtorëve të aftë në tregun e punës në Zvicër është bërë edhe më e theksuar këtë vit, sipas një studimi Indeksi i mungesës së punëtorëve të aftë (PDF), i hartuar çdo vit nga Adecco Zvicra në bashkëpunim me Universitetin e Cyrihut, mat profesionet, në të cilat numri i vendeve të lira të punës…

Shqiptarët e Amerikës bëjnë thirrje për tê ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri
Bota, Slider

Shqiptarët e Amerikës bëjnë thirrje për tê ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

THIRRJE Bashkëatdhetarët tanë në Shqipëri kanë nevojë më tepër se kurrë për soladiritetin e gjithë Shqipëtarëve mbarë botës! Ditën e djeshme një tërmeti i fuqishëm shkaktoi pasoja të rënda në Shqipëri. Prandaj ju bëjmë thirrje që sëbashku të mbledhim të holla për tju lehtësuar situatën ! TË NDIHMOJMË SHQIPËRINË 🇦🇱 #PrayforAlbania Qendra Kulturore Shqiptaro –…

Rrëfimi i habitshëm i aktorit të njohur: Ju tregoj se kush e vrau vërtet presidentin John F Kennedy
Bota, Slider

Rrëfimi i habitshëm i aktorit të njohur: Ju tregoj se kush e vrau vërtet presidentin John F Kennedy

Aktori i njohur, Gianni Russo, i cili ka interpretuar në filmin “Kumbari” ka vendosur që të rishkruaj historinë e Amerikës, me disa deklarata të forta mbi vdekjen e Presidentit John F. Kennedy dhe Marilyn Monroe. Në një intervistë ekskluzive për “Daily Mail”, aktori që luante rolin e Carlo Rizzi shprehet se vrasësi famëkeq, Lee Harvey…

Shtiret sikur është shtatzënë, por brenda barkut të rremë i gjenden 15 pako marijuanë (FOTO)
Bota, Slider

Shtiret sikur është shtatzënë, por brenda barkut të rremë i gjenden 15 pako marijuanë (FOTO)

Oficerët kontrolluan gruan, pasi gjetën dy pako marijuanë në një qese të zezë që i përkiste partnerit të saj që e shoqëronte gjatë udhëtimit. Gjatë kontrollit, u zbulua se gruaja kishte krijuar një “bark të rremë” me 15 pako kanabisi dhe nuk ishte aspak shtatzënë. Ata u arrestuan në një pikë kontrolli policor në zonën e…

Pamjet e një aksidenti të tmerrshëm në Slloveni: Vetura godet kamionin dhe e nxjerr nga rruga (VIDEO)
Bota, Slider

Pamjet e një aksidenti të tmerrshëm në Slloveni: Vetura godet kamionin dhe e nxjerr nga rruga (VIDEO)

Një aksident i rëndë automobilistik nga i cili ka gjetur vdekjen një shofer kamioni 53-vjeçar hungarez ka ndodhur në një autostradë të Sllovenisë. Kamioni, së bashku me shoferin, ra mbi rrethojë në një humnerë rreth 20 metra thellësi, raporton Nezavisne Novine. Sipas informacionit të parë të siguruar nga portali Klip.si, shoferi slloven (41) i makinës…

Këto janë 10 ligjet më të çuditshme në Zvicër
Bota, Slider

Këto janë 10 ligjet më të çuditshme në Zvicër

Për të sapoardhurit nga shumica e vendeve, Zvicra mund të duket e çuditshme nga disa aspekte. Në përgjithësi, ekzistojnë rreth 4980 rregullore dhe ligje në fuqi në nivelin federal, përveç më shumë se 17,000 në nivel kantonesh. Gazeta zvicerane online “The local.ch” prezanton disa nga ligjet më të çuditshme të Zvicrës. Ngrënia e mishit të…

Të shtëna me armë në Malmo të Suedisë, humb jetën një person
Bota, Slider

Të shtëna me armë në Malmo të Suedisë, humb jetën një person

Një adoleshent humbi jetën dhe një tjetër u plagos rëndë si pasojë e të shtënave me armë në qytetin jugor suedez Malmo, deklaroi policia. Dy adoleshentët ndodheshin në një piceri kur nisën të shtënat. Njëri nga djemtë u dërgua në spital me ambulancë, ndërsa tjetri mbërriti atje me një makinë private. Autoriteti shëndetësor rajonal “Rajon…

1 2 3 98
Struga Ekspres