Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaPrekëse/ Amerikani shpallet i pafajshëm pas 50 vitesh

Prekëse/ Amerikani shpallet i pafajshëm pas 50 vitesh

Një gjykatë në Oklahoma e shpalli të pafajshëm Glynn Simmons, i cili ishte në burg për gati 50 vjet, transmeton Anadolu.

Gjyqtarja e Gjykatës së Qarkut të Oklahomas, Emmy Palumbo, shpalli të pafajshëm 71-vjeçarin Glynn Simmons, i cili ka kaluar më shumë se 48 vjet në burg për një akuzë për vrasje.

“Gjykata jonë gjeti prova të qarta dhe bindëse se Simmons nuk e kreu krimin për të cilin u dënua,” tha Palumbo.
Glyn Simmons u dënua me vdekje në vitin 1975 për vrasjen e Caroline Sue Rogers në vitin 1974, dhe më vonë dënimi u ndryshua në burgim të përjetshëm.

Simmons dhe i bashkëpandehuri Don Roberts u dënuan me vdekje. Dënimet më vonë u reduktuan në burgim të përjetshëm.

Simmons bëri histori si i burgosuri “i akuzuar pafajësisht” më jetëgjatë në Shtetet e Bashkuara
Burimi :Anadolu

Përcjell Struga Ekspres.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments