Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaKy është njeriu më i pasur në botë

Ky është njeriu më i pasur në botë

Francezi Bernard Arnault, president dhe CEO i kompanisë globale të mallrave luksoze LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) është njeriu më i pasur në botë, pasi mori vendin e parë nga sipërmarrësi amerikan Elon Musk, sipas faqes së internetit të revistës Forbes.

Sipas Forbes, pasuria e Arnos u rrit me 23.6 miliardë dollarë dhe aktualisht vlerësohet në 207.8 miliardë dollarë.

Elon Musk ra në vendin e dytë me kompanitë e tij Tesla dhe SpaceX duke e ndihmuar atë të arrijë një vlerë neto prej 204.5 miliardë dollarësh.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments