Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderZvicra e shqiptarëve merr biletën për Rusi

Zvicra e shqiptarëve merr biletën për Rusi

Zvicra ka siguruar kualifikimin për në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, pasi ka eliminuar në “Play-Off” Irlandën Veriore.

Përfaqësuesja zvicerane, në të cilën luajnë pesë shqiptarë, siguroi fazën finale të Botërorit falë fitores në ndeshjen e parë si mysafire, 0 me 1.

Në ndeshjen e kthimit dy ekipet barazuan pa gola, me Zvicrën që pati më shumë raste për gol.

Sa i përket futbollistëve shqiptarë, në këtë ndeshje u paraqitën Blerim Xhemaili, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi, ndërsa Valon Behrami ishte jashtë për shkak të lëndimit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments