Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTe gjithe kundër faturave të shtrenjta

Te gjithe kundër faturave të shtrenjta

Në Maqedoni po vazhdon revolta dhe pakënaqësia ndaj korporatës elektroenergjetike EVN Maqedoni, për shkak të çmimeve të larta dhe pamundësisë së qytetarëve për të përballuar këtë.

Reagimet janë shtuar edhe pas territ disajavor që kishte përfshirë zonën perëndimore të Maqedonisë, nga Malësia e Mavrorës deri në Strugë, si pasojë e rrënimit të rrjetit nga moti i keq dhe vonesat e sanimeve.

Një pjesë e këtyre qytetarëve për shkak të dëmeve masive që kanë përjetuar kanë kërkuar dëmshpërblime nga kjo kompani dhe sanimin e të gjitha dëmeve të përjetuara.

Kësaj i janë bashkëngjitur edhe biznese dhe aktivitete tjera që kanë përjetuar dëme të mëdha.

Tani reagimet dhe fushata aktive po vazhdon edhe përmes rrjeteve sociale, ku apelohet përkrahje masive kundër faturave të shtrenjta të EVN Maqedoni. (INA)

fat1fat2fat3

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments