Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniStrugani Jeton Shaqiri do të jetë ministër i ri i Bujqësisë

Strugani Jeton Shaqiri do të jetë ministër i ri i Bujqësisë

Burime nga BDI kanë konfirmuar se Jeton Shaqiri do të udhëheqë me Ministrinë për Bujqësi, Pylltari dhe Ekonomisë së Ujërave.

Shaqiri vjen në Bujqësi pasi i njëjti deri më tani ka udhëhequr me Ministrinë për Shoqëri Informatike dhe Administratë, transmeton TV21.

MShIA, me marrëveshjen që u nënshkrua dje mes kryeministrit Zoran Zaev dhe liderit të Alternativës, Afrim Gashi do të udhëhiqet nga AAA.

Ndërkaq me Bujqësinë udhëhoqi Lëvizja Besa, por e njëjta u largua nga Qeveria duke iu bashkuar bllokut opozitar.

Se Bujqësia do t’i takojë BDI-së, njoftoi edhe zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments