Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniIlir Meta: Fitorja e profesoreshës Siljanovska Davkova do të jetë edhe më...

Ilir Meta: Fitorja e profesoreshës Siljanovska Davkova do të jetë edhe më bindëse

Ilir Meta, ish-presidenti shqiptar (2017-2022) është “i kënaqur me rezultatin e djeshëm zgjedhor të VMRO DPMNE-së”.

Rezultati i djeshëm në Maqedoni tregoi qartë se rikthimi i tyre do t’i japë një dimension tjetër, edhe më të lartë atij modeli, të cilin ne duhet ta ndjekim duke e përshtatur me kushtet tona – beson Meta, raporton ABC News.

Ai shpreh bindjen se fitorja e kandidates së VMRO-DPMNE-së, profesoreshë Gordana Siljanovska-Davkova, do të jetë edhe më e madhe në raundin e dytë të 8 majit.

Sipas mediave, në shembullin e ngjarjeve në vendin fqinj, Ilir Meta, i cili po përgatitet të reformojë partinë e tij, thotë se edhe Partia Demokratike e Shqipërisë duhet të organizohet për rinovim dhe të jetë alternativë e zgjedhjeve në 2025.

– Ndryshimet do të jenë shumë të shpejta, ndryshimi do të jetë shumë i fortë. Ndryshimi që ndodhi dje në Maqedoni dhe që do të jetë edhe më konkret pas dy javëve në vijim, është një mesazh i qartë nga popujt e rajonit tonë se nuk pranojnë shpopullimin dhe defaktorizimin për qëllime mafioze të askujt në botë – shtoi Meta.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments