Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot proteston Aleanca për Shqiptarët

Sot proteston Aleanca për Shqiptarët

Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit të komunës së Gostivarit.
Pushteti qendrorë ia mori kompetencat kryetarit te Komunës Arben Taravarit në sferën e Arsimit, duke mos pasur mundësi të emërojë dhe shkarkoj drejtorë.

Pushtet ky, i cili ka filluar te emëroj në shkollat e Gostivarit drejtorë sipas strategjisë së tyre partiake. ASH kërkon që politika të qëndroj larg arsimit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments