Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPROLONGIM DO TE THOTE INJORIM,PERCARJE...

PROLONGIM DO TE THOTE INJORIM,PERCARJE…

Prolongimi  i Kuvendit Zgjedhor ne BDI sjell shkaterrim,monizem,injorim

Nga Bujar Murtishi

PROLONGIMI i radhës – e drejta e popullit për të vendosur.

Duke pasur parasysh, “problemin ekzistues” në ajër, që po shfaqin, figurat e larta të BDI-se  me zëvendësime për menaxhimin për zgjedhjen e kryetarit të degës, tregon një huti ne shoqëri dhe rrënjos vullnetin e qytetarëve për demokraci.

Prolongim  do te thotë shkatërrim, përçarje, monizëm, injorim, dhe së fundi, dyshim. Duke marrë këtë të fundit “dyshimin”, kush dyshon, kë dyshojm, dhe ku qëndron arsyeja për të dyshuar.
Pra, në këto situata, po shkon situata ne ekstremitete, sepse tani populli dyshon, dhe nuk është sekrete  kë dyshon populli.


Kur  vullneti i një shoqërie kalon në dyshim, ska zgjidhje tjetër, përveç votës së lirë.


Kush ka frik të dali në mejdan?


Uku mishin me porosi nuk e merr, por gjuan vetë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments