Wednesday, June 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderPiu një shishe me alkool për të fituar 11 euro, vdes i...

Piu një shishe me alkool për të fituar 11 euro, vdes i riu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një dyqan pijesh alkoolike në Afrikën e Jugut, gjatë një konkursi se kush pi më shumë alkool në kohën më të shkurtër të mundshme.

Një burrë në Afrikën e Jugut vdiq pasi piu një shishe të tërë me një pije të njohur në më pak se dy minuta. Policia e Waterval, në provincën e Limpopo, ka hapur një hetim për ngjarjen e rëndë. Viktima, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, mund të ishte nga mosha 25 deri në 30 vjeç.

Sipas zëdhënësit të policisë Brig Motlafela Mojapelo, incidenti ndodhi në një dyqan pijesh alkoolike në fshatin Mashamba.

Duket se klientët po merrnin pjesë në një konkurs të pijes, në të cilën personi që arriti të përfundonte një shishe të tërë të një likeri të njohur tretës me një alkool në vëllim prej 35% brenda një kohe të caktuar, do të kishte fituar 200 randë, rreth 11 euro.

“Njëri prej tyre u rrëzua menjëherë dhe u dërgua në klinikën lokale, ku u shpall i vdekur,” tha Mojapelo, sipas mediave lokale./abcnews.al

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments