Wednesday, September 27, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniA mund të ketë nesër trazira? Ja si përgjigjet ministri Spasovski

A mund të ketë nesër trazira? Ja si përgjigjet ministri Spasovski

Të gjithë kanë të drejtë të shprehin publikisht mendimin e tyre, por demokracia nuk duhet të kthehet në anarki, tha sot ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

I pyetur nëse policia ka ndonjë informacion për trazira të mundshme gjatë seancës së nesërme parlamentare, ku do të flasë kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, Spasovski tha:

“Po bëhen analiza, po mblidhen të gjitha informacionet lidhur me zhvillimet e mundshme që do të ndodhnin gjatë mbajtjes së seancës. Ministria e Brendshme do të marrë të gjitha masat e nevojshme për sigurinë e deputetëve dhe të Legjislaturës. Protestat dhe shprehja publike e qëndrimit është një e drejtë demokratike, por duhet bërë në mënyrë demokratike. Demokracia nuk nënkupton sjellje anarkike”, tha Spasovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments