Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë Shkup, fëmijët e parë për vitin 2020 janë binjak, djalë dhe...

Në Shkup, fëmijët e parë për vitin 2020 janë binjak, djalë dhe vajzë

Binjak, djalë dhe vajzë, janë foshnjat e para që u lindin këtë vit në Shkup. Foshnjat kanë lindur në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup.

Siç informojnë nga Klinika, e para ka lindur vajza, në orën 00:01, me peshë 2. 360 gramë dhe e gjatë 47 centimetra. I dyti është djali dhe është lindur në orën 00:03, me peshë pre 1.760 gramë dhe i gjatë 46 centimetra. Foshnjat dhe nëna Snezhana nga Shkupi ndjehen mirë.

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informacionin e publikoi në Fejsbuk dhe dërgoi urime për familjen.

Tradicionalisht sot kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mila Carovska, zëvendësministri i Shëndetësisë Armend Arslani dhe drejtoresha e Klinikës Universitare për Gjinekologji dhe Obstetrikë në Shkup Viktorija Jovanovska do ta vizitojnë nënën e foshnjave.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments