Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiJa sa fëmijë kanë lindur në Strugë në vitin 2019

Ja sa fëmijë kanë lindur në Strugë në vitin 2019

Muhamed Asani, drejtor i Spitalit të Përgjithshëm në Strugë dhe njëkohësisht edhe Shefi i Repartit Obstretiko-Gjinekologjik në Spitalin e Strugës për Struga Ekspres tregon numrin e përgjithshëm të fëmijëve të lindur për vitin 2019.

Sipas Asanit në vitin 2019 në repartin Gjinekologjik të Spitalit të Strugës janë lindur plotë 780 fëmijë.
Kurse në krahasim me vitin 2018,janë 5 fëmijë të lindur më pak, pra në vitin 2018 janë lindur 785 fëmijë.

Kujtojmë se me fillimin e vitin 2019 në orën 06:55 është lindur një fëmijë mashkull nga Llabunishti i Strugës.

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments