Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë RMV është shkatërruar një grup që trafikonte fëmijë dhe kontrabandonte emigrantë...

Në RMV është shkatërruar një grup që trafikonte fëmijë dhe kontrabandonte emigrantë në Bullgari dhe Hungari

Njësia kombëtare për luftën e kontrabandës së emigrantëve dhe trafikimit të qenieve pranë Departamentit të Hetimeve Penale në Departamentin për shtypjen e krimit të organizuar dhe serioz pranë Prokurorisë Publike të NKOK-së ka bërë kallëzim penal ndaj gjashtë personave për veprën penale “Organizimi një grup dhe inkurajimi i kryerjes së akteve të trafikimit “me njerëz, trafikimit të fëmijëve dhe kontrabandës së migrantëve” në territorin e Republikës së Bullgarisë dhe Republikës së Hungarisë kundër C.N. (23), A.M. (23), I.B. (20), të tre nga Ohri, si dhe kundër A.S. (23), F.Z. (21), të dy nga Kratova dhe B.D. (25) nga Kumanova, transmeton Portalb.mk.

Në periudhën kohore nga gushti 2021 deri në maj 2023, për të përfituar pasuri të kundërligjshme dhe përfitime materiale, tashmë të akuzuarit penalisht, si pjesë e një grupi kriminal ndërkombëtar të organizuar nga persona ndaj të cilëve tashmë është ngritur kallëzim penal, janë angazhuar në rolin e personave që kanë kryer pranimin dhe transportimin e migrantëve të paligjshëm në territorin e Republikës së Bullgarisë dhe Republikës së Hungarisë. Të akuzuarve penalisht për kontrabandim të suksesshëm të migrantëve iu është paguar kompensim monetar në shumë prej 1000-3000 euro, varësisht nga vendi në të cilin duhej të pranonin dhe transportonin migrantët e paligjshëm.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments