Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëNata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët

Nata e Zjarreve në Prekaz, ndizen flakadanët

Në Prekaz të Skenderajt janë ndezur zjarret.

Me këtë nis ajo që njihet si Nata e Zjarreve, e që shënohet për vitin e 25-të me radhë për të nderuar veprën e komandantit Adem Jashari dhe familjes së tij.

Nata e Zjarreve shënon ditën e tretë dhe të fundit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që simbolizojnë luftën treditore të Familjes Jashari me forcat serbe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments