Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniJa kush qëndron prapa skenarit “Kryqi Politik” në Kodrën e Diellit!

Ja kush qëndron prapa skenarit “Kryqi Politik” në Kodrën e Diellit!

Shkruan: Adnan Azizi

Një analizë e vogël është e mjaftueshme për ta kuptuar skenarin për vedosjen e kryqit në Kodrën e Diellit dhe për të konstatuar se pas kësaj qëndron skenar i mirë organizuar në mes BDI-së dhe partive maqedonase!

Argumenti i parë:

Ende pa u vendosur kryqi, aktivistët e BDI-së nisën të shpërndajnë lajme në FB dhe Tik-ToK, kur ende askush nuk e kishte idenë se brenda natës në Kodrën e Diellit do të vendoset kryqi.

Argumenti i dytë:

Mediat e lidhura me BDI-në ishin në vendngjarje duke fotografuar dhe filmuar ngirtjen e kryqit.

Argumenti i tretë:

Akoma pa u publikuar lajmi, vërshuan fotot dhe shkrimet e BDI-së për ta sulmuar Bilall Kasamin dhe eksponentët e BESA-s, gjë që u vërejt se gjithçka ishte e parapërgaditur.

Argumenti i katërtë:

Të nëjtën periudhë kur vendoset kryqi, Talat Xhaferi viziton Hungarinë (vendin ku ndodhet në azil Nikolla Gruevski), ndërsa Kovaçevski festonte në Beograd me Vuçiqin duke pirë verë!

Pra si zakonisht funksionarët e BDI u zhduken labirintheve duke e vrojtuar situatën si dhelpra që e bën gjëmën e saj dhe vështron nga larg ngjarjen.

Argumenti i pestë dhe bindës se BDI dhe partitë maqedonase qëndrojnë pas këtij skenari është se:

Këshilltarët e BDI në Tetovë, brenda disa minutave kërkuan seancë të jashtëzakonshme lidhur me “kryqin politik”.

Pra, të nderuar qytetarë, pas këtij skenari të rradhës nga ana e BDI-së dhe “pobratimave” të tyre s’ka asnjë qytetar i madh e i vogël që nuk e ka të qartë se kush qëndron prapa këtij skenari të rezikshëm që dëshiron të prish harmoninë ndëretnike e ndërfetare në komunën e Tetovës.

E gjithë kjo ” bombë e kurdisur” e hedhur në territor të Komunës së Tetovës ka një qëllim:

Tentimi dhe aludimi i tyre i kotë për tja ulur reputacionin Bilall Kasamit si kryetari më i sukseshëm i një komune në gjithë historinë e RMV-së!

Tẽ gjitha kurthet dhe komplotet e tyre janë të detektuara dhe deshifruara dhe këtë më qytetarët e kanë të qartë si dita e diellit!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments