/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Nga e hëna ‘Rruga e Kombit’ me pagesë
Shqipëri, Slider

Nga e hëna ‘Rruga e Kombit’ me pagesë

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të banorëve të Qarkut të Kukësit, autobusëve të linjës dhe përdoruesve të shpeshtë. Burimet nga grupi negociator sqarojnë se të gjitha automjetet e regjistruara në Qarkun e Kukësit do të paguajnë një…

E vrau shoku i fëmijërisë!
Shqipëri, Slider

E vrau shoku i fëmijërisë!

Zanafilla e vrasjes së Indrit Pepës në Mamurras. Autori i vrasjes është Agron Markola, i shpallur në kërkim. Pepa dhe Markola kanë qenë miq që në fëmijëri. Ata u konfliktuan 6 vite më parë, ndërkohë që Pepa u largua drejt Gjermanisë për azil Indrit Pepa u ekzekutua me breshëri plumbash dje në orët e para…

Prifti shqiptar: Nëse Europa nuk na pranon sepse ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë!
Shqipëri, Slider

Prifti shqiptar: Nëse Europa nuk na pranon sepse ka myslimanë, atëherë unë nuk dua të shkoj në Europë!

Dom Gjergj Meta po vlerësohet si një mendjendritur dhe shqiptar i vërtetë. Ai ka dhën ënjë deklaratë, me të cilën dëshmon bashkëjetesën dhe harmoninë mes shqiptarëve të feve të ndryshme. “Nëse në Europë nuk më pranojnë bashkë me fqinjin tim, i cili shkon në xhami, refuzoj ofertën e vazhdoj jetën”, ka shkruar Meta, transmeton Gazeta…

Familja shpëton gruan, i heq nga fyti litarin e vdekjes
Shqipëri, Slider

Familja shpëton gruan, i heq nga fyti litarin e vdekjes

Një grua 52 vjeçe me inicialet M.B., nga fshati Frashër i Fierit ka tentuar t’i japë fund jetës duke u vetëvarur. Vetëm pak minuta pas kësaj tentative, familjarët e 52-vjeçares kanë vënë re mungesën e gruas dhe janë vënë në kërkim. Ata kanë arritur ta gjejnë dhe menjëherë i kanë hequr litarin nga fyti. 52-vjeçarja…

Plaku mysliman që ndërtoi i vetëm një kishë
Shqipëri, Slider

Plaku mysliman që ndërtoi i vetëm një kishë

Nga fillimi i këtij viti bëri bujë historia e një burri në Spanjë i cili kishte dedikuar gjithë jetën e tij për të ndërtuar një katedrale i vetëm. Ishte një histori përtej së zakonshmes që ia vlente për vëmendjen e medias botërore. Megjithatë, mua më bëri të kujtoj se një mjeshtër në moshë në fshatin…

1 36 37 38 39 40 61
error: Content is protected !!
Struga Ekspres