/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht menjëanë
Shqipëri, Slider

Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga mesjeta, Evropa i la qëllimisht menjëanë

Dr. Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në fushën e relacioneve ndërkombëtare të filozofisë politike, të politikës së sigurisë dhe lidhjeve civile-ushtarake.Lambert ka vizituar Shqipërinë dhe ka filluar të njoh çështjen shqiptare që në rini të tij me kërkimet e bëra në…

Zjarri shkrumbon shtëpinë në Rrajcë, familja me 6 anëtarë në qiell të hapur
Shqipëri, Slider

Zjarri shkrumbon shtëpinë në Rrajcë, familja me 6 anëtarë në qiell të hapur

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri, dje në mbrëmje në Rrajcë të Prrenajsit. Mësohet se shtëpia në pronësi të Musa Bogdanit është djegur plotësisht, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e zjarrfikëses. Nga zjarri janë rrezikuar edhe disa shtëpi aty pranë. Në shtëpi jetonin 6 anëtarë të një familje të cilët kanë mbetur në qiell…

Sërish tërmet në Shqipëri
Shqipëri, Slider

Sërish tërmet në Shqipëri

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë rreth orës 17:10 në kryeqytet e qytete të tjera të Shqipërisë së mesme, teksa bëhet e ditur nga qendra evropiane e sizmologjisë EMSC se epiqendra e tërmetit është Elbasani. Me magnitudë 3,6 dhe me thellësi 2 km, EMSC bën me dije se epiqendra e tërmetit ka qenë 6 km…

Muzikë shqiptare në Air Albania.Ja si shkoi fluturimi i parë (VIDEO)
Shqipëri, Slider

Muzikë shqiptare në Air Albania.Ja si shkoi fluturimi i parë (VIDEO)

“Një përvojë ekselence”. Kështu e kanë cilësuar studentet e ekselencës që provuan të parët të udhëtojnë me avionin shqiptar “Air Albania”. 80 studentët e ekselencës ishin të parët që inauguruan avionin e parë shqiptar me të cilin udhëtuan drejt Stambollit. Rama ka publikuar sot videon e fluturimit të parë nën tingujt e muzikës tradicionale shqiptare…

“Air Albania” nisi fluturimin
Shqipëri, Slider

“Air Albania” nisi fluturimin

Avioni, stafi… të gjithë duken gati një ditë para fluturimit të parë. Këtë pasdite, në aeroportin e Rinasit është ulur një mjet fluturimi i kompanisë “Air Albania”, për ceremoninë e inagurimit, ku prezent është edhe Kryeministri Edi Rama. Gjatë ceremonisë së inaugurimin, Edi Rama, deklaroi se sot merr jetë një ëndërr, e cila do të…

Anisa e vogël nga Dibra nuk ka rroba për të shkuar në shkollë, familja kërkon ndihmë (VIDEO)
Shqipëri, Slider

Anisa e vogël nga Dibra nuk ka rroba për të shkuar në shkollë, familja kërkon ndihmë (VIDEO)

Çdo vit numri i fëmijëve që braktisin shkollën për shkaqe ekonomike është i madh në Durrës, e kryesisht në zonën informale të ish-Kënetës. Familjet e varfra, të cilave iu është ndërprerë edhe ndihma ekonomike janë të shumta. Një prej tyre është familja Seferi me origjinë nga Dibra. Në familjen Seferi prej pesë anëtarësh punon vetëm…

1 35 36 37 38 39 61
error: Content is protected !!
Struga Ekspres